Honaz'da hasar tespit çalışmaları başladı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ile Honaz ilçe Başkanı Mustafa Arık, dolu afetinden en fazla etkilenen Honaz ve Çal İlçeleri’ne bağlı Mahallelerde hasar tespit çalışmalarına katılarak, çiftçilere destek verdi.

Honaz'da hasar tespit çalışmaları başladı

Denizli’de fındık büyüklüğünde ki dolu yağışı başta üzüm bağları olmak üzere meyve ağaçlarında etkili olurken, tarladaki ürünleri zarar gören çiftçilerin yaraları sarılmaya başlandı.

Doludan zarar gören ekili ve dikili alanlarda incelemelerde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ile Honaz ilçe Başkanı Mustafa Arık, dolu yağışına hazırlıksız yakalanan çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletirken, üreticinin emeğinin zayi olmaması için her ne gerekiyorsa yapacağı sözünü verdiler.

Honaz Ziraat odası başkanımız Hasan Yelek,  İlçe Tarım Müdürü Emre Aşkın,  Kaklık Mahalle Muhtarı Murat Tuğlu’nun da katıldığı hasar tespit çalışmalarında dolu afetinin yol açtığı zararlar yerinde tespit edildi. AK Parti Honaz ilçe başkanı Mustaf Arık, “Üreticilerimiz ile birlikte ekili ve dikili alanlarda incelemelerde bulunduk. Üreticimizin emeğinin zayi olmaması için her ne gerekiyorsa yapacağının sözünü sayın vekilimiz Şahin Tin’den aldık. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER