HONAZ İLÇE JANDARMADAN MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ

HONAZ İLÇE JANDARMADAN MİNİKLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı, Karateke İlköğretim Okulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi. Minik öğrenciler, trafik ekibi ve jandarma motor timlerinden trafikte uyması gereken kuralları öğrendiler.

Honaz İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik ekipleri ve motor timleri, görev sahası kapsamında yer alan Karateke İlköğretim Okulu’nda öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verdi. İlkokul öğrencilerine trafik konulu sinevizyon gösterimi eşliğinde trafik kuralları anlatılırken, okul bahçesinde uygulamalı trafik dersi verildi. Trafik bilincini oluşturmak amacıyla verilen trafik seminerlerinde öğrencilere, trafik ışık, işaret ve levhaları, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme - binme, okul servis güvenliği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi ile genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma trafik ekipleri ve motor timleri, ülkemizde trafik kazalarının neredeyse yüzde 98’nin insan hatalarından kaynaklandığını öğrencilere aktararak, trafik kurallarına her zaman uymaları gerektiklerini aktararak, yürürken mutlaka yaya yolunu kullanmalarını, trafik ışık, işaret ve levhalarına mutlaka uymalarını istediler.

Karateke İlköğretim Okulu öğrencileri, özellikle jandarma motor timlerinin uygulamalı trafik eğitiminde hem eğlendiler hem de öğrendiler. Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, görev sahası alanında ki okullarda trafik seminerlerinin belirli zamanlarda devam edeceğini belirttiler.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211