Honaz yerli tohumla dolup taşıyor

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen binlerce fide daha vatandaşlarla buluşturuldu. Halkın büyük ilgi gösterdiği dağıtımda binlerce fide dağıtıldı.

Honaz yerli tohumla dolup taşıyor

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen en önemli projelerden biri olan Yerel Tohum Merkezi’nde üretim tüm hızıyla devam ediyor. Üretilen fidelerin halkla buluşturulmasının ardından büyük övgü alan projede 3.kez fide dağıtımı yapıldı. Şimdiye dek on binlerce fidenin halkla buluşturulduğu merkezde üretim devam ediyor. Fide dağıtımının yapılacağını öğrenen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Yerel Tohum Merkezi’ne giderek sıraya girdi. Domates, biber, salatalık, kabağın da aralarında bulunduğu fideler vatandaşlarla buluşturuldu.

Yerel Tohum Merkezi’ni faaliyete geçirdikleri günden bu yana on binlerce fidenin vatandaşlarla buluşturulduğunu belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’ Üreten belediyecilik yapmak için göreve gelen bizler, bunu uygulamak için yoğun çaba içindeyiz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Yerel Tohum Merkezi’nde on binlerce fide ürettik. Domates, biber, salatalık, kabak, patlıcan ve daha niceleri. Bu toprağın tohumlarını yine bu topraklarda işleyerek halkımıza dağıtıyoruz. 3.kez fidelerimizi halkımızla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221