Honaz’a ev yaptıran Başkan Kepenek, kaynağı açıkladı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, engelli oğlu Göksel'in üniversite eğitiminde sona gelindiği için evini Honaz'a taşıma kararı aldı. Karar doğrultusunda ilçeye bir ev yaptırmak isteyen Başkan Kepenek, kişisel bilançosunu ve evin maliyetini nasıl karşıladığını açıkladı.

Honaz’a ev yaptıran Başkan Kepenek, kaynağı açıkladı

2 Haziran 2019'da yapılan seçimle başkanlık görevine getirilen Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, belediyenin yıllık bilançosunu da hem sosyal medya hesaplarında hem de belediyeye astığı afişlerle vatandaşlar ile paylaşmıştı. Alışılmışın dışında bir profil sergileyen Başkan Kepenek, ilçeye yaptırdığı evin kaynağını açıkladı. Öğretmen eşi Kalbiye Kepenek ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Bölümü 4. sınıf öğrencisi oğulları Göksel Kepenek'in okulu bitmek üzere olduğu için ilçeye ev yaptırma kararı alan Başkan Kepenek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “2019 sonunda belediye bilançosunu afişle açıkladım. 2020 sonunda da bilançomuzu haftaya açıklayacağız. Ancak yöneticiler kendi bilançolarını da açıklamalı halka hesap vermelidir. Değerli Honazlılar 2 Haziran 2019 seçimlerinde 10 bin 698 oyla belediye başkanı seçildim. İlçeme bir ev yaparak halkım ile iç içe olmak için bir inşaat yapıyorum. Oğlumun okulu sona geldiği için taşınma kararı alabildik şükürler olsun. İnşaatı nasıl yaptırıyorum sizlerle paylaşmak istedim" ifadeleri ile kaynağını açıkladı.

ARABALARINI SATMIŞ, KREDİ ÇEKMİŞ

27 yıllık memuriyetten emekli olduğunun altını çizen Başkan Kepenek, 140 bin TL ikramiye aldığını belirtti. 2016 model arabasını 240 bin TL'ye sattığını söyleyen Başkan Kepenek, “Eşimin 2013 model arabasını 105 bin TL'ye sattık. Eşimin birikimi olan 100 bin TL vadeli birikimini harcadık. Ziraat Bankası’ndan 150 bin TL Tüketici Kredisi kullandım. Yine Ziraat Bankası’ndan 54 bin TL Tarımsal Kredi kullandım. Eşim de Ziraat Bankası’ndan 92 bin TL Tüketici Kredisi kullandı. Maaşım 10 bin 6 TL. 4 bin 660 TL emekli maaşım ve eşimin 5 bin TL maaşı ile inşaatımızı yapıyoruz. Bahçelerimizden sattığımız ürünlerde ek katkı oldu. Kira gelirlerim aylık harcamalarımıza yetiyor" ifadeleri ile yapımına başladığı inşaatın kaynağını açıkladı. Başkan Kepenek, ayrıca görevde olduğu sürece belediye bilançosu gibi kişisel bilançosunu açıklayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER