Honaz’a üniversite müjdesi

Honaz Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) arasında imzalanan protokolle ‘Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ binası yapını Honaz Belediyesi üstlenecek.

Honaz’a üniversite müjdesi

Honaz Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) arasında imzalanan protokolle Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun ilçede eğitim vermesi için gerekli olan binanın Honaz Belediyesi tarafından yapılması konusunda anlaşmaya varıldı. Protokol, PAÜ Rektörlük Binasında imzalandı. İmza törene; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Honaz Kaymakamı Turan Atlamaz, Belediye Başkanı Yüksel Kepenek katıldı. Okul yapılacak arsanın tahsisi ve okul binasının yapımı ile ilgili girişimleri bir süredir sürdüren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, imzalanan bu protokolle okulun ilçeye yapılmasının önünde engel kalmadığını açıkladı. Yapımına başlandıktan sonra en geç 2021 yılında eğitim vermeye başlaması planlanan okul; ilçede de büyük mutluluğa neden oldu. Binlerce öğrencinin Honaz’da eğitime katılmasının gelişmeye ve ekonomiye büyük katkı sunacağı kaydedildi.

“YAPTIĞIMIZ GİRİŞİMLER SONUÇ VERDİ”

En büyük hayallerinden birini daha gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kepenek, “Göreve geldiğimiz günden hemen sonra bu okulun ilçemize gelmesi için girişimlere başlamıştık. Yaptığımız girişimler sonuç verdi ve Denizli’de uçaklı okul olarak bilinen Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Honaz’a taşınması konusunda Pamukkale Üniversitesi ile protokol imzaladık. Emeği geçen Kaymakamımız Turan Atlamaz’a, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a, rektör yardımcılarına ve bu iş için çalışan herkese teşekkür ederim” dedi.

“OKULUN İLÇEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Bu yerleşkenin Honaz’a gelmesinin büyük avantaj olduğunu kaydeden Başkan Kepenek, “Teknik bilimlerden mezun olacak öğrenciler, eğitimlerini bitirdikten sonra 4 tane organize sanayinin ortasında bulunan bölgede kolayca istihdam edilebilecekler. Bunun yanı sıra eğitim sırasında da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayi kuruluşlarında da teknik eğitimlerini kolayca alabilecekler. Bunun ilçemize sağlayacağı ekonomik katkı da esnafımızın yüzünü güldürecek. Ben bu okulun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER