'HONAZ'DA 4 ADET ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLACAK'

'HONAZ'DA 4 ADET ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLACAK'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “Honaz sanayi noktasında bir lokomotif. Honaz Bölgesinde 4 tane organize sanayi bölgesi olacak” dedi.

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Devecioğlu, programda Honaz’ın sanayideki yerine dair değerlendirmelerde bulundu.

“HONAZ SANAYİ NOKTASINDA BİR LOKOMOTİF”

Sanayinin çok önemli olduğunu söyleyen Turgut Devecioğlu “Honaz sanayi noktasında bir lokomotif. Denizli’de Organize sanayi bölgemiz var. Honaz bölgemizde de Deri Organize Sanayi Bölgesi. Mermercilerin çok geniş alanda toplandıkları, Kocabaş ve Dereçiftlik arazisi üzerindeki sanayi alanları ilan edilmiş, imarları yapılmış alanlar var. En sonunda da Sayın Milletvekilimizin, Sayın Bakanımızın da çok yakinen takip ettiği Büyükşehir Belediye Başkanımızın da büyük desteğinin olduğu Honaz Bölgemizde ‘Makine Organize Sanayisinin’ tespiti için çalışmalar devam ediyor. Yer problemi yok. Talebe göre üretim devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz de, ilçe belediyesinin de çalışmaları hep devam ediyor, duyarlı davranıyorlar” dedi.

“HONAZ BÖLGEMİZE YATIRIM YAPSINLAR”

Sanayi Bölgesi oluşturmak için yer probleminin olmadığını vurgulayan Devecioğlu “Honaz Bölgemize yatırım yapsınlar. Biz onların emrindeyiz, onların hizmetindeyiz. Çünkü her yapılacak bir yatırımın bu ülkeye ne kadar katma değer sağlayacağını en iyi bilenlerden bir tanesiyiz. . Zaten Organize Sanayi Bölgemizin de planlamaları tamamlandıktan sonra çok daha güçlü olacak. Honaz mevcut 384 fabrikasıyla irili ufaklı devam eden bir ilçe” diye konuştu.

 “HONAZ SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK”

Sürecin gecikmediğinin de altını çizen Devecioğlu şunları aktardı:“Bölgemizde arazi yerlerinin tespitleri sonuçlandı. Önümüzdeki süreç içerisinde planlamalara geçilir. Tabi bunun kamulaştırmaları var, hazine arazileri var, şahıs arazileri var bunun kamusallaştırmaları var. Çalışmalar devam edecek. Diğer yandan dediğimiz gibi ıslah organize sanayi dediğimiz çalışmalar devam ediyor. Mermercilerin olduğu bölgede Mermer Islah Organize Sanayi Bölgesi’nde mevzuatın kanunların izin verdiği sürece de gerçekleşecek. Böyle olunca da Honaz Bölgesinde 4 tane organize sanayi bölgesi olacak. Honaz sanayinin merkezi olacak. Ülkemize de katma değer sağlayacak, istihdam sağlayacak, bölgenin gelişimi değişimi anlamında önem sağlayacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221