Honaz’da camiler Ramazan’a hazırlanıyor

Honaz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve temiz bir ortamda yerine getirebilmeleri amacıyla ilçenin 22 mahallesinde bulunan tüm camileri düzenli olarak temizliyor.

Honaz’da camiler Ramazan’a hazırlanıyor

Honaz Belediyesi, yaklaşan Ramazan Ayı öncesi camilerde temizlik çalışması başlattı. 13 Nisan’da başlayacak olan 11 ayın sultanı Ramazan Ayı öncesi ibadethanelerde temizlik seferberliği başlatan belediye ekipleri, camilerde bulunan halıları yıkama makineleri ile temizlerken, cam ve kapıları da silerek hijyenik hale getiriyor. İç mekanlar özenle tertemiz hale getirilirken cami ve mescit etrafındaki yeşil alanlar yabani otlardan arındırılılıyor, şadırvan ile ortak kullanım alanları da dezenfekte edilerek temizleniyor.

“TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK"

Cami ve İbadethanelerin halkın ortak değerleri olduğunu belirten Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Ekiplerimiz ilçemiz genelindeki tüm camilerimizi düzenli bir şekilde temizliyor. Mübarek Ramazan Ayı’na sayılı günler kala rutin faaliyetlerimize ek olarak genel bir temizlik seferberliği başlattık. Ekiplerimiz detaylı bir çalışma yapıyor” şeklinde konuştu. Ramazan’ın yoğun manevi iklimi heyecanının yaşanmaya başlandığına da dikkat çeken Başkan Kepenek, “Rahmet ve bereket ayına çok az kaldı. Tüm ilçemizin, ülkemizin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Ayı’nı şimdiden kutluyor; bu rahmet ikliminin hayırlara ve esenliğe vesile olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211