HONAZ’DA “TOKİ KURASI” HEYECANI

Denizli’nin Honaz İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı süren 110 konutluk projenin hak sahipleri, noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi.

HONAZ’DA “TOKİ KURASI” HEYECANI

Honaz Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve işbirliği ile Honaz’ın Kaklık Mahallesi’nde başlatılan 110 konutluk projenin kura çekimi gerçekleştirildi. Honaz Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen kura çekiminde; 55 konut için hak sahipleri noter huzurunda belirlenmiş oldu. Kura çekimi büyük bir heyecan içerisinde gerçekleşirken; kurada adı çıkan vatandaşlar; büyük bir sevinç içerisinde salondan ayrıldılar. İlçenin Kaklık Mahallesi TOKİ Evleri projesinin 3+1 ve 2+1 tipindeki dairelerden meydana geldiği ve projede yer alan dairelerin zemin dâhil dört katlı olarak inşa edildiği açıklandı.

“VATANDAŞLARIMIZIN KALİTELİ BİNALARDA YAŞAMASINI ÖNEMSİYORUZ.”

Kura ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, "TOKİ ve Belediyemiz işbirliği ile Kaklık Mahallemizde başlattığımız 110 konuttan oluşan bir projeydi ve çekilişini gerçekleştirdik. İlk etapta 55 konutun hak sahipleri noter huzurunda belirlendi. Toplam 7 bloktan oluşan projenin inşaatı hızla devam ediyor. Honazımızın birçok bölgesinde modern konut alanları oluşturarak, vatandaşlarımızın kaliteli binalarda yaşamasını önemsiyoruz. Kuramızın hayırlı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza yeni evlerinde sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

“EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

Çekilişle ev sahibi olmaya hak kazanan Zehra Akyol, ilk defa başvuruda bulunduklarını belirterek, “Ev sahibi olmak isteyenler için çok güzel bir duygu. Uygulama da güzel. İnşallah ev sahibi olacağız. Bu imkânı bizlere sunan Belediye Başkanımız Turgut Devecioğlu’na çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Hak sahiplerinden Fatih Deveci, mutlu olduklarını belirterek; “Allah’a şükürler olsun, kurada ev çıktı. Başarılı bir proje, bu şartlarda ev sahibi olmak büyük nimet. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER