Honaz’da tüm yollar açık

Honaz Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçede etkisini gösteren kar yağışında buzlanma olmaması ve karın yolları kapatmaması için yoğun bir çalışma yaptı. Yollarda buzlanma ve kar nedeniyle kapanma olmaması için tuzlama ve kar küreme çalışması yapan ekipler, yollarda vatandaşların buzlanma ve kar sebebiyle mağduriyet yaşamaması için canla başla çalıştı.

Honaz’da tüm yollar açık

Honaz İlçesi’nin başta kar yağışının yoğun hissedildiği Karaçay, Akbaş, Aydınlar, Aşağıdağdere ve Yukarıdağdere Mahalleleri yollarında kar temizleme ve tuzlama çalışması ile buzlanmanın herhangi bir olumsuzluk oluşturarak vatandaşların can veya mal kaybına uğramaması için çalışma yapan Belediyesi ekipleri, kent genelinde yolların açık kalması ve buzlanma olmaması için mücadele etti. Yapılan çalışmalar ile araçların yol güvenliğini sağlayan Honaz Belediyesi ekipleri, belirlenen noktalarda iş makineleriyle yol küreme ve tuzlama çalışmalarıyla sürekli yolları açık tuttu.

DAR SOKAK VE YÜKSEKLERDE TRAKTÖRLE

İlçenin merkez Haydar ve Yeni Mahalleleri ile dağ mahallelerinde traktör bıçaklarıyla yollarda kar küreme çalışması ve tuz serpiştirme çalışmaları yapıldı. Araçların giremediği yollarda ise ekipler kovalar yardımıyla el ile tuzlama yaptı. Mahalle muhtarları ile koordineli olarak sürdürülen çalışmalar ile vatandaşların trafikte ve yaya olarak ulaşımlarının sorunsuz olmasına gayret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER