Honaz’da ücretsiz wifi hizmeti

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Honaz Belediyesi, ilçe merkezinin bazı bölgeleri ile Kocabaş ve Kaklık Mahalleleri’nde ücretsiz internet (Wifi) hizmeti vermeye başladı.

Honaz’da ücretsiz wifi hizmeti

Honaz Belediyesi, ilçe merkezinde Çarşı Meydanı ve Üniversite TOKİ bölgesi ile Kocabaş ve Kaklık Mahalleleri’nde ücretsiz internet (Wifi) hizmetine başladı. Ücretsiz wifi hizmeti hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Günümüzde dijital teknoloji hayatımızın her ortamına girmiş durumda. Biz de belediye olarak gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor, hizmetlerimizi teknoloji alanına yaymaya çalışıyoruz. Hayatımızın her alanında olan teknolojiden halkımızın da ücretsiz yararlanabilmesi için Honaz merkez Çarşı Meydanı ve Üniversite TOKİ bölgesi ile Kocabaş ve Kaklık Mahallelerimizde ücretsiz wifi hizmetimize başladık. Halkımız, akıllı telefonlarından, tablet ve dizüstü bilgisayarlarından gerekli ayarlamaları yaparak kullanabilecekler. Teknoloji, bir araçtır; barışçıl ve iyi amaçlarla kullanılırsa insanlığa faydalı olur. Gelişen teknolojinin insanlığa faydalı alanlarda kullanılması dileklerimle, wifi istasyonlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Wifi istasyonunu nasıl kullanılacak?

Wifi istasyonunu kullanacak olan vatandaşlar iki adımda hizmetten yararlanabiliyor. İlk olarak “Yeni Kullanıcı” kaydı oluşturulması, ardından da “Kayıtlı Kullanıcı” butonundan giriş yapılması gerekiyor. Ücretsiz interneti kullanabilmeniz için cihazınızın wifi özelliği açıldığında “Honaz Belediyesi Wifi” ağına bağlanılıyor. İlk kayıt için önünüze çıkan ekrandan “Hesap Oluştur”a tıklayıp, ad soyad, e-posta ve telefon numarası alanlarının doldurulması gerekli. Giriş yapılacak şifre kullanıcı tarafından belirlenip “SMS Gönder”e tıklayarak gelen SMS kodunu ekrana girip kayıt işlemi tamamlanıyor. Sonraki girişlerde sadece telefon numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER