HOROZ ARENA GELİYOR, MEVCUT STAT DENİZLİ BAHÇESİ OLUYOR…

HOROZ ARENA GELİYOR, MEVCUT STAT DENİZLİ BAHÇESİ OLUYOR…
DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Seçime Doğru Özel Programı’nın konuğu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci oldu. DRT Haber Müdürü Cansu Karacık ve DRT Denizli Ana Haber Spikeri, Güne Bakış Programı Yapımcısı ve Sunucusu İrfan Atasoy’un sorularını cevaplayan Nihat Zeybekci, Denizli ile ilgili müjde üstüne müjde verdi. Bakan Zeybekci; “Horoz Arena geliyor. Mevcut stat Denizli bahçesi olacak” dedi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Denizli ve Denizlispor ile ilgili önemli açıklamaları şöyle:
 
DENİZLİSPOR’DA DENİZLİ’NİN EVLATLARI OYNAMALI…
“Bu sene Denizli, 2000-2004 yılından beri Denizlispor’a devamlı olarak destek verdi. İnanır mısınız, bunu kurumlar anlamında artık kendi imkân ve kaynaklarım ve cebimizden de destek verdik. Kendi şirketlerim de verdim. Çok destek verdim. Ama bu başarısızlığı kabul edemiyorum. Yani devamlı şöyle; zorda olan bir Denizlispor, düşmenin civarında olan bir Denizlispor, düşmeyerek de başarılı olmuş bir Denizlispor gibi bir havadayız. Finans yapısı, mali yapısı anlamında da maalesef istediğimiz noktaya bir türlü gelemeyen bir Denizlispor… Bu sene Denizlispor yönetimiyle de başkanıyla da konuştum. Ona dediğim şu, ki kamuoyuna da bunu duyurmakta bir mahsur görmüyorum. Şampiyonluk hedefiyle yola çıkmalarını, bunun için kendilerine gerekli desteği mutlaka vereceğimi, gerekli sponsorların bulunması ve desteklenmesi anlamında yeterince desteği mutlaka bulacağımı kendilerine söyledim. Ona göre hedef koymalarını söyledim. Buradan tekrar söylüyorum ki bu da kayıtlara geçsin diye söylüyorum. Yerli oyuncular ile oynanması. Olabildiğince yerli oyuncu… Gerek A Takımı’nda, gerek altyapılarda… Yerli, Türk oyuncularla… Yabancı oyuncu, bir veya iki maksimum, bir olması tercih sebebimiz, en fazla, illa olmak zorundaysa olabilir. Ama diğer taraftan mutlaka yerli oyuncularla… Ama eğer mümkünse her maçta, her oyunda, her hafta bir veya iki tane, üç tane Denizlili çocuğun olması, takımda oynaması. Halkın stada çekilmesi için, takımın Denizli tarafından sahiplenilmesi için, böyle kendilerine tekliflerimiz oldu. Ne kadar bunu gerçekleştirebilirler bilmem ama ben Denizlispor’un bu sene şampiyonluğu ile ilgili gerekli desteği vereceğimizi ben buradan söylüyorum. 
 
“HOROZ ARENA” GELİYOR…
Diğer bir konu, şu anda yeri itibariyle karar verildi. Yatırım Programı’nda da var zaten. Denizli Stadı… Bunu çok tartıştık, mevcut yeri mi değil mi diye… Bu tartışmalarımız ve incelemelerimiz neticesinde, yine Denizli’nin içi sayılabilecek olan Eskihisar’ın hemen altı, yani bizim Pamukkale ile Çevre Yolu’nun kesiştiği sol köşede… Ta ki bizim Belediye Başkanlığımız döneminde ayırdığımız, orada iki parça büyük arsa var; biri 80 dönüm, sanırım biri 70 dönüm civarında. İşte o köşeye, tamamı kapalı bir ‘Horoz Arena’ inşallah olacak. Projesini önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşacağız. Yatırım Programı’nda da var. İnşallah bu sene içinde de ihale sürecini de başlatacağız. 
 
ESKİ STAT “DENİZLİ BAHÇESİ” OLACAK…
Eski stadın olduğu yer ne olacak? Ne olacağı belli; ‘Denizli Bahçesi…’ Denizli Bahçesi, Millet Bahçesi. O yoğun yapılaşmanın içinde, orada hava alınacak, soluklanılacak güzel bir yer olacak inşallah. 
 İRFAN ATASOY
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193