İbrahimov'un adı Çameli'de atölyeye verildi

Çameli İlçesi’ni ziyaret eden Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim, Atatürk Ortaokulu'nda kurulan ve Azerbaycan'ın milli kahramanı Mübariz İbrahimov'un adı verilen robotik kodlama atölyesinin açılışını yaptı.

İbrahimov'un adı Çameli'de atölyeye verildi

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim, Çameli İlçesi’ni ziyaret etti. Büyükelçi İbrahim, Atatürk Ortaokulu'nda kurulan ve Azerbaycan'ın milli kahramanı Mübariz İbrahimov'un adı verilen robotik kodlama atölyesinin açılış törenine katıldı. Törenine Büyükelçi İbrahim’in yanı sıra, Dünya Azerbaycanlılar Kongresi Başkanı Dr. Asıf Kurban, Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve ilçe protokol üyeleri katıldı.

“SOYDAŞLIK BİLİNCİNİ PEKİŞTİRMEYİ AMAÇLADIK”

Törende konuşan Kaymakam Kerem Yenigün, bilgi ve teknoloji çağına öğrencilerin ayak uydurabilmesi amacıyla atölyeyi oluşturduklarını belirtip, "Başta yazılım olmak üzere çeşitli donanımlar kullanacak olan öğrencilerimizden beklentimiz ileride yeni İHA, SİHA, S500 yapması hedefiyle bu sınıfı kaymakamlığımızca oluşturduk. Aynı zamanda Azerbaycanlı şehidimizin bu atölyeye adını koyarak çocuklarımızın da soydaşlık bilincini pekiştirmeyi amaçladık” dedi. Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Azeri-Türk kardeşliğini pekiştirmek amacıyla Azerbaycan'daki bir belediyeyle iletişim kurup, yerel yönetimler anlamda iş birliği gerçekleştireceklerini söyledi.

“EVLATLARIMIZ TEKNOLOJİYE HAKİM OLARAK YETİŞECEKLER”

Azerbaycan milli kahramanı Mübariz İbrahimov'un adını taşıyan robotik kodlama atölyesinin açılışını yapmaktan onur duyduğunu ifade eden Büyükelçi İbrahim, "Geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımız bu atölyede uygulamalı eğitim alarak geleceğe hazırlanacak ve teknolojiye hakim olarak yetişecekler” diye konuştu. Robotik kodlama atölyesinin açılışını gerçekleştiren Büyükelçi Khazar İbrahim ve beraberindekiler atölyeyi gezerek öğretmenlerden bilgi aldı. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER