İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN TAVAS'A 'ZEYBEK' HİBESİ

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN TAVAS'A 'ZEYBEK' HİBESİ

Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından oluşturulan "Tavas Zeybeği Gelecek Nesillere Aktarılıyor" projesine İç İşleri Bakanlığı’ndan hibe geldi.

Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği, yeni kurulmasına rağmen yaptığı "Tavas Zeybeği Gelecek Nesillere Aktarılıyor" projesiyle yediden yetmişe herkesin gönlüne girmeyi başardı. Tavas Zeybeği’ni gelecek nesillere aktarılması için oluşturulan projeye İç İşleri Bakanlığı’ndan hibe geldi. Tavas Zeybeği’nin her kesimden ve her yaş grubundan kişilere öğretilerek bu kültürün unutulmamasını amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Bölgemiz ile özdeşleşen asaleti, cengaverliği, güçsüzleri koruyup kollamayı, affetmeyi, mertliği, kutsal değerleri koruyup kollamayı, yiğitliğin sembolünü temsil eden Tavas Zeybeğini gelecek aktarılması anlamında yediden yetmişe her yaştan vatandaşımızın öğrenmesi için Derneğimiz güzel bir projeye imza attı. Tebrik ediyorum. Zeybek kültürünü yeni yetişen neslimize aşılayarak bu kültürün unutulmamasını sağlayacağız. İç İşleri Bakanlığımız bu amaçla derneğimize hibe desteği sağlayarak bu kültürün yaşatılmasının önemini de teyit etmişlerdir. Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

“GÜZEL PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Murat Çetintaş, "Derneğimiz kapsamında güzel projeler üretmeye devam edeceğiz. Sporu ve kültürü birleştirerek faydalı ve yararlı olmayı sürdüreceğiz. Projemizin onaylanması bizi çok mutlu etti. İlk projemiz olması bizi daha da heyecanlandırdı. Tavas Zeybeği Gelecek Nesillere Aktarılıyor temalı projemiz İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi. 2018 yılı içerisinde başlayacak olan projeyle Tavas ve mahallelerinde zeybek bilmeyen kimse kalmayacak. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221