İÇEN, ŞEFFAFLIK SÖZÜ VERDİ

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yapan CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz İçen, şeffaf bir belediyeciliği hayata geçireceklerinin sözünü vererek, ”Bir belediye önce vicdanına, sonra da halka hesap verebilmeli. Biz bunu yapacağız. Harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz” dedi.

İÇEN, ŞEFFAFLIK SÖZÜ VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı İş Adamı Yılmaz İçen, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya eşi Aysel İçen ile birlikte katılan Yılmaz İçen, sözlerine Denizli’nin potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu anlatarak başladı. 27 yıldır 30’a yakın ülkeyle ticaret yaptığını ve bir ihracatçı olduğunun altını çizen İçen, “İşim dolayısıyla birçok ülkeyi gezme fırsatı buldum. Yönetimleri yerinde görerek ve inceleyerek tecrübe edindim. Dünyayı çok iyi bilen birisi olarak Denizli’nin büyük potansiyelli bir şehir olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Denizli, üretmeyi bilen kesimlerden oluşur. O kültürü almıştır. Toprakları, dünyanın en verimli topraklarıdır. Bizim yapmamız gereken elimizdeki değerleri doğru tespit edip maksimum verimi nasıl yakalayacağımızı bulmaktır. Bunu da hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

“ŞEFFAF BİR YÖNETİM SÖZÜ VERİYORUM”

Belediye başkanı görevine layık görülürse şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini vurgulayan İçen, ”Denizli’yi nasıl dünya standartlarına ulaştırırız? Denizli’de işsizliğe nasıl çare buluruz? Pamukkale’ye gelen 2 milyon turist sayımızı nasıl 15 milyona çıkarırız? Bunları düşünmek gerek. Sanayimizin büyük bir bölümü maalesef kullanılamıyor. Yeni bir anlayışla yerelden bir çıkış yapmak istedik. Bunu şeffaf bir yönetimle sağlayacağız. Her kuruşun hesabını toplumumuza vereceğiz. Bugün belediyenin 1 milyar 377 milyon lira borcu var. Demek ki doğru yönetilemiyor. Halkın parası çarçur ediliyor. Bir belediye önce vicdanına, sonra da halka hesap verebilmeli. İşte biz bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER