İçişleri Bakanı Soylu'dan Denizli Valisi hakkında açıklama

Korona virüs denetimleri sırasında eldiven takmayan döner ustası ile arasında geçen diyalog nedeniyle özür dileyen Vali Ali Fuat Atik’e ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Denizli Valisi hakkında açıklama

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 15 Ekim Cuma Günü Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ile birlikte korona virüs denetimi yaptı. Denetimler sırasında döner satan bir işletmeye giden Vali Atik, dönerci ustasının elinde eldiven görmeyince yanına giderek önce uyarmış, çalışanın döner kesmeye devam etmesi üzerine, işletme hakkında tutanak tutulup; kapatılması talimatını vermişti.

Görüntülerin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine Vali Atik, tutumu ve yaklaşımı nedeniyle vatandaşlardan özür diledi. Vali Atik, şunları kaydetti: “Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten şahsımı da üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. İşletmemizin vatandaşımıza hizmet vermeye devam edecek ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü, işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız ve bu milletin hizmetkarıyız. Devlet, millet için vardır” dedi.

“Devletin cemal ve celal yüzü vardır”

Vali Atik’in özür dilemesinin ardından sosyal medyadan açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları sktardı: “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti… Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır. Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211