İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri Buldan’ı gezdi

Denizli’de incelemelerde bulunan İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Buldan İlçesi’nde Tripolis Antik Kenti ve ilçe merkezindeki tarihi sokak ile evleri gezdi.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri Buldan’ı gezdi

Bir dizi ziyaretler bulunmak üzere Denizli’ye gelen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Buldan İlçesi’nde de incelemelerde bulundu.

İlçedeki Tripolis Antik Kenti, Süleymanlı Yayla Gölü, tarihi sokak ve evleri gezen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik’ten bilgi aldı. İlk olarak Tripolis Antik Kenti’nde incelemelerde bulunan protokol, Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Bahadır Duman’dan, antik kentin tarihi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından ilçe merkezinde restorasyonu tamamlanan tarihi sokak ve evleri dolaşan müfettişler, kuş cenneti olarak bilinen Süleymanlı Yayla Gölü’nü dolaştı. Buldan programına, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Ali Alper Orkun, Mülkiye Başmüfettişi Hakan Arıkan, Maliye Müfettişleri Ramazan Kendüzder, Sinan Başak, Davut Düzgün ile Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik eşlik etti. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER