İCLAL AYDIN'DAN TED DENİZLİ'NİN 'EŞİT BİR GELECEK' PROJESİ'NE TAM DESTEK

İCLAL AYDIN'DAN TED DENİZLİ'NİN 'EŞİT BİR GELECEK' PROJESİ'NE TAM DESTEK

Yeni kitabı ‘Üç Kız Kardeş'in imza günü için Denizli’ye gelen Ünlü Yazar ve Oyuncu İclal Aydın, TED Denizli Koleji’nde yapılan ‘Eşit Bir Gelecek’ projesi kapsamında veli ve öğretmenlerine yönelik bilgilendirme toplantısına katıldı.

Türk Eğitim Derneği ve Hollanda Büyükelçiliği işbirliğinde yürütülen ve eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaştırılmasını hedef alan ‘Eşit Bir Gelecek’ projesi kapsamında Proje Danışmanları; Funda Dağdelen ile Hakan Şahin tarafından TED Denizli Koleji veli ve öğretmenlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yeni kitabı ‘Üç Kız Kardeş'in imza günü için Denizli’ye gelen Ünlü Yazar ve Oyuncu İclal Aydın, ‘Eşit Bir Gelecek’ projesine destek vermek amacıyla TED Denizli Koleji’ni ziyaret etti. Projenin hedef aldığı ‘cinsiyet eşitliği’ konusunun tüm dünyada tartışılmakta olan derin bir yara olduğunu söyleyen Aydın, bu yaraya en doğru dokunuşları yapabilecek insanların öğretmenler olduğunu dile getirdi. Öğrenim hayatı boyunca kendisine katkı sağlayan öğretmenlerinden minnetle bahseden Aydın, projeye katılan tüm paydaşlara teşekkür etti.

EŞİT BİR GELECEK PROJESİ
Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği 90.yılında da çok önemli bir projeye daha imza atıyor. Hollanda büyükelçiliği işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Eşit Bir Gelecek’ projesi Türk Eğitim Derneği tarafından TED Adana, TED Batman, TED Denizli, TED Diyarbakır ve TED Zonguldak Kolejlerinin okul öncesi ve ilkokul birimlerinde hazırlanan eylem planlarına göre bu eğitim öğretim yılının başından beri uygulanmaktadır. Proje kapsamında ayrıca ortaokul ve lise öğretmenlerine de eğitimler verilmektedir. ‘Eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaştırılmasını’ amaçlayan bu proje, 280 öğretmen ve yöneticinin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalıklarının arttırılması ve farkındalıkla beraber iyi uygulamaların geliştirilmesi için yapılan çalışmaları kapsıyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER