İçmimarlar “Yaza Merhaba” dedi

İçmimarlar Odası Denizli İl Temsilciliği öncülüğünde Antalya Şubesi ve Genel Merkez Yönetimi ve üyelerin de katıldığı ‘Yaza Merhaba’ kahvaltısı, Marla Restoran’da yapıldı.

İçmimarlar “Yaza Merhaba” dedi

İçmimarlar Odası Denizli İl Temsilciliği öncülüğünde ‘Yaza Merhaba’ kahvaltısı, yapıldı. Marla Restoran’da yapılan etkinliğe; İçmimarlar Odası Denizli İl Temsilcisi Azize Yıldız Çağlayan’ın yanı sıra Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Damla Buyruk, 46. Dönem Kadın Çalışma Grubu Temsilcisi İrem Gölay İzmitli Yıldırım, İçmimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Serkan Eşmeli, İçmimarlar Odası Antalya Şubesi 2.Başkanı Güner Onaran ve üyeler katıldı. Etkinlikte konuşan İçmimarlar Odası Denizli İl Temsilcisi Azize Yıldız Çağlayan; “Bu organizasyonu gerçekleştirmemizde bize yardımcı olan sponsorumuza çok teşekkür ederiz. Denizli’de birçok aktivite ve etkinlik düzenliyoruz. İlkini şuan gerçekleştirdik. İsmine de ‘Yaza Merhaba Kahvaltısı’ dedik ama hava şartlarından dolayı çok da ‘Merhaba’ diyemedik. Üyelerimiz, üye olacak arkadaşlarımız, öğrenciler, hepiniz hoş geldiniz” dedi.

“ÜYE SAYIMIZI ARTTIRARAK, BERABERLİĞİMİZİ ÇOĞALTABİLİRİZ”

Etkinliklerin devamını getirmek istediklerini ifade eden İçmimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Serkan Eşmeli; “Denizli bizim için çok önemli, yaklaşık 45 üyemiz olan bir ilimiz ve temsilciliğimiz. Bu sayımızı neden 100-150 yapmıyoruz? Sayımız arttıkça daha kuvvetli bir şube olabiliriz ve meslek odası olabiliriz. Mimarlarla, içmimarlarla, inşaat mühendisleriyle bütün disiplinlerle ortak çalışarak projelerimizi hayata geçiriyoruz. İçmimarların yeri gerçekten çok önemli, her projede, her metrekarede, büyük alanlı projeler de dâhil olsun, normal ev projelerinde de olsun içmimar artık doğudan batıya her ilimizde söz sahibi olmaya başladı ve iç mimarsız proje yapmamaya başladılar. Denizli’de de üye sayımızı arttırarak bu beraberliğimizi çoğaltabiliriz” diye konuştu.

“BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK”

Denizli’ye gelmenin güzel olduğunu ifade eden İçmimarlar Odası Antalya Şubesi 2.Başkanı Güner Onaran, şunları kaydetti: “Denizli bizim için çok önemli. İçmimarların çoğalmasını ve mesleği daha çok benimsemesine ve önümüzün açılmasını çok istiyoruz. Birlikten güç doğacak. Diğer odaların gerçekten sayı olarak bizden çok yukarıdalar bizim de onlara yetişmemiz gerekiyor. Üyelerimizi çoğaltmamız gerekiyor.” Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Damla Buyruk; “Bizim sayımız biraz az ama bunun avantajını yaşıyoruz sanırım. Biz böyle bir aile olduk açıkçası. Üye olmayan meslektaşlarımızı da en kısa zamanda bu büyük ailemize davet ediyorum. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. Söz hakkı sahibi olabilmek için, kurumlara kendimizi ifade edebilmek için daha büyük ve daha güçlü olmamız gerekiyor. Bu yüzden ‘Biz, hep birlikte güçlüyüz’ diyoruz” şeklinde ifade etti.

“KADIN İÇMİMARLAR KAYBEDİLMEMESİ GEREKEN DEĞERLERDİR”

Kadın içmimarların özel sektörün zorlu çalışma koşulları sebebiyle ‘Çocuk mu? Kariyer mi?’ diye tercih yapmak zorunda bırakıldığını ileri süren 46. Dönem Kadın Çalışma Grubu Temsilcisi İrem Gölay İzmitli Yıldırım; “Bu yüzdendir ki genç içmimarlar örgütlülük içinde ne kadar önemliyse kadın içmimarlar da örgütümüz için kaybedilmemesi gereken değerlerdir. Burada bulunan kadınlar çok güçlü, şanslı ve başarılı oldukları için bu durumlarla karşılaşmamış olsalar da bu zulümlere boyun eğmek zorunda olan meslektaşlarımız için 19 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olan 26. Genel Kurulda 26.Dönem İçmimarlar Odası Genel Merkez Yönetimine Kadın Çalışma Grubu oluşturulması için yetki verilmiştir. Kaybedilmemesi gereken bu kitlenin sayısı gün geçtikçe artmakta ve farkındalık yaratarak desteklenmeyi hak etmektedir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER