“İDAM GELMEZSE NE İLK NE DE SON OLACAK”

Son dönemde sıkça meydana gelen çocuk istismarıyla ilgili açıklamada bulunan Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Mehmet Ali Yılmaz, “O barbar zihniyet, vicdanlarımızı istila etmeden en sert cezaya çarptırılması gerekiyor. Ben sadece hukukçu olarak değil, insan olarak çocuk katillerine,  çocuk istismarcılarına idam gelmediği sürece bunun ne ilk ne de son olacağını düşünüyorum” dedi.

“İDAM GELMEZSE NE İLK NE DE SON OLACAK”

Pamukkale ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Mehmet Ali Yılmaz, Bugün 3 Temmuz Dünya Kız Çocukları Günü’nde son günlerde gündemi meşgul eden çocuk istismarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İdamın bir anca önce gelmesi gerektiğini belirten Yılmaz, “ En sert yasa önlemlerini artık gündeme getirmemiz gerekiyor.  Toplum vicdanının kanayan yarasını durdurma adına konuşuyorum.  Şayet çocuklarımıza zarar gelmezse daha güzel, mutlu ve huzurlu bir gelecek tesis edebileceğimize inanıyorum. Leyla ve Eylül bizim kızlarımız. O barbar zihniyet, vicdanlarımızı istila etmeden en sert cezaya çarptırılması gerekiyor. Ben sadece hukukçu olarak değil, insan olarak çocuk katillerine,  çocuk istismarcılarına idam gelmediği sürece bunun ne ilk ne de son olacağını düşünüyorum.  Yasal yaptırımların öncelikle idam düzenlemesiyle birlikte hastalıkların tedavi edilmesi, sapkınlığa meyletmeyi önleyecek ahlak ve kültürel düzenlemelerle eğitim programlarıyla birlikte bu hususların yasal düzenlemeler vasıtasıyla hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Yaşam hakkını kutsal sayıyorum” ifadelerini kullandı.

“EN TESİRLİ CEZA; İDAM”
Çocuk istismarı ve katillerine hadım ve idam gibi cezaların gelebileceğini belirten Yılmaz, “Tabi ki de farklı bakış açıları farklı ceza ve yaptırımları söz konusu olabilir. Ancak ben en tesirli cezanın idam cezası olacağı kanaatindeyim.  Çocuk katili ve çocuk istismarcısı adı altındaki kavramlarını asla kabul etmiyorum, asla affetmiyorum.  İnsan olabilmek ve insan kalabilmek adına bunları söylüyorum. Toplum olarak bu olaylara her platformda tepki vermeliyiz. Sosyal medya ve basın yayın kuruluşları vasıtasıyla toplumun farklı kesimlerinin farklı seslerini, tepkisini görebiliyoruz.  Ben kendi adıma en sert cezanın idam cezası olduğunu ve bunun uygulanması gerekliliğini her fırsatta dile getireceğim.  Toplumumuzun tüm kesimlerin de ortak yarası adına aynı duruşu sergileyeceğini biliyorum” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER