İHH 150 YETİMİ GİYDİRDİ

İHH 150 YETİMİ GİYDİRDİ

İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi, Denizli Merkez’de ve Çivril ilçesinde yaşayan ve vakfa kaydı bulunan 0-15 yaş arası 150 yetim çocuğa kışlık kıyafet yardımında bulundu. 150 çocuk ve anneleri LC Waikiki Delikliçınar Şubesi’ne geldi, kendilerine ayrılan bütçe ile alışveriş yaptı.

25 yıldır 146 ülkede faaliyet gösteren İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi öncülüğünde Özçınar Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çınar’ın bağışlarıyla yetimlerin yüzünü gülümsetecek bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında Denizli Merkez’de ve Çivril ilçesinde yaşayan ve vakfa kaydı bulunan 0-15 yaş arası 150 yetim çocuğa kışlık kıyafet yardımında bulunuldu. 150 çocuk ve anneleri LC Waikiki Delikliçınar Şubesi’ne geldi, kendilerine ayrılan bütçe ile gönüllerince alışveriş yaptı.

“PROJEYE KATKI SAĞLAYAN BAĞIŞÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Proje hakkında açıklamalarda bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Denizli Şube Başkanı Hasan Ali Solak; “Yeryüzü mazlumları ve yetimlerinin birinci adresi olan İHH olarak, Denizli’de ikamet eden 150 yetim çocuğu giyindirme faaliyeti için buradayız. Hak denildiğinde öncelikle yetimin hakkını savunan anlayışa sahip bir kuruluşuz. Biz İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi olarak yetimlerimizle sürekli bir araya geliyor, onların dertlerini dinleyip çözümler üretmeye çalışıyoruz. Malum kış geliyor. Çocuklarımızın kışlık ihtiyaçlarının karşılanması için böyle bir organizasyon düzenledik. 4 mevsim bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Projede emeği geçen bağışçılarımıza kalpten şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“İMKANI OLAN HERKES BAĞIŞTA BULUNMALI”
Projeye bağış yapan Özçınar Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çınar duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Kış mevsimi geldi. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak istedik. Çok mutlu ve gururluyum. İmkanı olan herkesin bağışta bulunarak bir yetimin yüzünü güldürmesini isterim.”

“BİR YETİMİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK DÜNYANIN EN BÜYÜK MUTLULUĞU”
Çivril’de ikamet eden 13 öğrenciye proje kapsamında yardım ulaştığını belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Çivril Şube Başkanı Fatih Kıvrak ise şunları söyledi: “Onları bir nebze de olsa mutlu edebilirsek ne mutlu bize. Bundan daha güzel bir duygu yok. Yetim sevindirmenin anlamı paha biçilemez. Bir yetimin başını okşamak, yüzünü güldürmek, derdine deva olabilmek dünyanın en büyük mutluluğu.”

“ONLARIN HER TÜRLÜ YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Denizli Yetim Birim Başkanı Goncagül Yıldız çocuklarla ilgili hayata geçirilen projelerden söz etti. Yıldız; “Bir yıllık bir başlangıcımız var. Bu süre içerisinde pek çok projeyi hayata geçirdik. Kahvaltı programı, spor etkinlikleri yaptık. Çocuklarımıza psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Daha pek çok etkinlik oluşturacağız. Onların her türlü yanında olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”
İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi Yardım Birimi Başkanı Mutlu Canatan; “Dünya, Türkiye ve Denizli çapında İHH İnsani Yardım Vakfı olarak öncülüğümüz; ‘yetim gülerse dünya güler.’ Bizim amacımız tam da bu.  Yani bir yetimin yüzünü güldürebiliyorsak bu bize mutluluk veriyor. Dünya’daki yetimlerin mazlumların yüzünü güldürüyoruz. Çorbada benim de tuzum bulunsun diyen herkesi şubemize bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“EL BİRLİĞİYLE ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRELİM”
“İnsanın bir duruşu olmalı, bir sevdası olmalı, bir davası olmalı” diyen İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi Kadın Kolları Başkanı Hakime Teke sözlerinin devamında; “Bizde iyilik ve güzellikler yapalım diye bir yola çıktık. Bugün bu yoldaki amaçlarımızın birini daha gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 150 yetim çocuğumuzu bugün güldürüyoruz. Denizli’deki hayırseverlerimizin sayesinde çocuklarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz. Önce Denizli’deki çocuklarımızın sonra da bütün dünyadaki çocuklarımızın yüzü gülsün istiyoruz. Denizli’de herkes bizim ailemize katılsın, bizim gönüllümüz olsun. El birliğiyle bütün yüzü gülmeyen çocukların yüzlerini güldürelim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER