İHRACAT ŞEHRİ DENİZLİ TAŞIMACILIKTAKİ KALİTESİNİ ARTTIRACAK

İhracatı ile Türkiye’de ciddi bir potansiyele sahip olan Denizli’de, yeni hizmete giren TIR ve Kamyon Garajı’nın kent ekonomisi ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlanması hedefleniyor. 36 büronun olacağı garajda, kentteki nakliyeci esnafı tek çatı altında toplanırken, aynı zamanda esnafında yaşam kalitesi artacak.

İHRACAT ŞEHRİ DENİZLİ TAŞIMACILIKTAKİ KALİTESİNİ ARTTIRACAK

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve işletmesi Denizli Nakliyeciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne verilen Bozburun Mahallesi’ndeki TIR ve Kamyon Garajı’nda noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle yer teslimleri yapıldı. Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapılan park, 99 TIR, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteye sahip olarak inşa edildi. Bodrum ve zemin kat olmak üzere bin 350 metrekare kapalı alana sahip tesis toplamda 2 bin 278 metrekare alana kuruldu. Denizli Nakliyeciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferudun Fikri Akyol, kamyon ve TIR’lar için bir park alanı bulunmayışının hem kendi sektörleri için hem de kent yaşamı için yıllarca sorun olduğunu hatırlattı. Akyol, yatırımın yapılmasında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan'ın büyük katkılarının olduğunu söyledi. Tesisin 1 yıl gibi kısa bir sürede yapıldığını anımsatan Akyol, garajda 36 ofis, lokanta, kahvehane, büfe ve berber gibi sosyal donatıların da olduğunu belirtti. Kamyoncu esnafının yaşam kalitesinin arttırılması amacı ile duş yerlerinin dahi garajda düşünüldüğünü ifade eden Akyol, “Garajımızda mescidimiz ile birlikte yaklaşık 250 araçlık park yerimiz mevcut. Garajımızın ben ilerleyen dönemlerde Denizli’deki nakliye sektörüne daha fazla kalite getireceğine inanıyorum” diye konuştu.

“HERKES AYRI AYRI YERLERDE OLDUĞU İÇİN BU İŞTE BİR DENETİM YOKTU”

Yeni yapılan kamyon garajı ile birlikte emniyetin daha fazla artacağını ve nakliyeci esnafının bir çatı altında toplanabileceğini kaydeden Akyol şunları söyledi: “Geçtiğimiz dönemlerde nakliyeci esnafı dağınık ve ayrı ayrı yerlerdeydi. Değişik yerlerde ve mekanlardaydı. Herkes ayrı ayrı yerlerde olduğu için bu işte bir denetim yoktu. Denizli’de nakliyecilerin birçoğu burada olacağı için garaja giriş çıkış yapan bütün araçlar kayıt altına alınacağı için hem emniyet açısından hem de gelecek olan şoför esnafı her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarından dolayı çok daha rahat edecekler.”“DENİZLİ ÇOK CİDDİ BİR İŞ SAHASI”

Sektörde artan kalitenin ihracat şehri olan Denizli’de taşımacılığı arttıracağına da inandığını dile getiren Akyol, “36 nakliyeci esnafının bir arada olması bir güç demektir. Bu gücü de derneğimiz aracılığı ile birleştireceğiz. Burada aynı zamanda 10 kişilik bir istihdam da sağlanmış olacak. Bunların hepsini yan yana koyduğumuz zaman getirileri olacak. Bizim için en başta önemli olan kamyoncu esnafı yani önceliğimiz şoför kardeşlerimiz. Esnaf arkadaşlarımız ne kadar huzurlu olurlarsa biz o kadar mutlu oluyoruz. Denizli ihracat yapan bir kent olması dolayısı ile hizmet kalitesinin artması taşımacılığı da arttıracaktır. Denizli çok ciddi bir iş sahası ve bütün nakliyeci esnafının burada olması disiplinin ve kalitenin olmasının taşımacılığı arttıracağına inanıyorum” diye konuştu. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER