İİMEK, 2021’in ilk toplantısını gerçekleştirdi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK), 2021 yılının ilk olağan toplantısını Vali Yardımcısı Hakkı Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

İİMEK, 2021’in ilk toplantısını gerçekleştirdi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK), 2021 yılının ilk olağan toplantısı yapıldı. Vali Yardımcısı Hakkı Ünal’ın başkanlığında ve çevrimiçi yapılan toplantıya; Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hüseyin Başgün, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Toplantı, Vali Yardımcısı Hakkı Ünal’ın açılış konuşması ile başladı. Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne sunduğu proje başvurularının değerlendirilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi hususu da görüşüldü. Bu kapsamda 4 proje İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere Kurul onayına sunuldu.

İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Müdür Işık; ‘2020 yılı Faaliyet Raporunun onaylanması’, ‘2020 yılında eğitim planında yer almayan ancak Kurum tarafından açılan kursların eğitim planına dahil edilmesi’, ‘2021 yılı Kurs Eğitim Planının onaylanması’ ve ‘İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun organları olan Denetleme ve Yürütme Kurullarının yeniden oluşturulması için Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğü’ne yetki verilmesi’ hususlarında Kurul’a teklifte bulundu.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hüseyin Başgün, özel alt sınıf öğrencilerine yönelik olarak, Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde ‘Kimya Teknolojileri Alanı’ ve ‘Kimya Laboratuvarı Dalı’ açılması, Acıpayam Kelekçi Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde ‘El Sanatları Teknolojisi Alanı’ ile ‘Dekoratif El Sanatları Dalı’ açılması, Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Muhasebe Finansman Alanı altında ‘Dış Ticaret Dalı’ açılması ile ilgili olarak bir sonraki toplantıya kadar üniversite ve sektörde ihtiyaç analizi yapılıp; yapılacak olan toplantıda değerlendirilmesi, tekliflerini kurul üyelerine sundu. Tekliflerinin görüşülmesi ile devam eden toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER