“İKİSİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba; “Hem Genel Başkanımızı hem de Cumhurbaşkanı adayımızı seviyoruz. Partimizi ve ülkemizi de seviyoruz. Dolayısıyla burada olacak iş; herhangi bir ismi kırmak değil. İkisi de bizim için önemli ve değerli” dedi.

“İKİSİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de sular durulmuyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 24 Haziran Seçimleri’nin Muharrem İnce arasında yaşanan gerilimle birlikte parti içerisinde yükselen ‘kurultay çağrıları’için imza toplanmaya başladı. Denizli de parti içerisinde yaşanan tartışmalardan uzak kalmadı. Partide yapılması istenen ‘Kurultay’ için Denizli’deki delegeler de imza kampanyasına katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba; “Denizli’de bizim 17 tane kurultay delegemiz var. Kurultay delegelerimizin 13 tanesi bugün itibariyle hazır imzalarını vermiş durumdalar. Bugün için bize ulaşan resmi olmayan biliye göre; 470 civarında bir imzanın olduğu. Herhalde 500’e yakın veya 500’ü geçecek bir imzanın toplanacağı yönünde tahmin ediyoruz. İmza toplamak için 12-13 günümüz var. Yeterli imza toplanırsa ve kurultay delegelerimiz o yönde özgür iradelerini yansıtırlarsa, bir kurultayımız olacak” dedi.

“SOKAĞIN BİZE SÖYLEDİĞİ; BİR DEĞİŞİM OLMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDE”
‘Parti içerisinde böyle bir değişim gerekli mi?’ sorusuna da yanıt veren Başkan Akbaba; “Ben sosyal medyaya bakarak hayatıma yön veren biri değilim. Siyasi olarak bulunduğum konumda da sosyal medyada olduğundan ziyade; sokakta ne olduğuna bakarak hareket ediyorum. Sokağın bize söylediği; bir değişim olması gerektiği yönünde. Bunu hissettiriyorlar. Ama bir taraftan şunu diyen partililerimiz de var;‘Sayın Başkanım bizi sağlıklı bir şekilde yerel seçime götürmen gerekiyor. Senden bunu bekliyoruz.’”diye konuştu.

“İNCE’NİN ‘ABİ’ TAVRI TÜRKİYE’DE BİR KARŞILIK BULDU”
İsimleri tartışmaktan ziyade CHP’nin geleceğini düşündüklerinin altını çizen Başkan Akbaba; “Bugüne kadar herhangi bir değişiklik olmadığının farkındayız. Biz ‘toplumsal barış’ dedik. Seçim bitti, hemen akabinde İçişleri Bakanı bir açıklamayla bizim toplumsal barıştan yana olan tavrımızı başka yöne çekmeye çalıştı. ‘Ekonomik sıkıntılar var’ diyoruz. Bugün hala faiz değerinde problemler devam ediyor, dolardaki kur artışı devam ediyor. Dolayısıyla, Sayın Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP tarafından öne çıkarıldığı gün zaten karşılık bulmuştu. Her ne kadar Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kişiliğiyle, mütevaziliğiyle, bilgisiyle, deneyimiyle, demokrasi adına yapmış olduğu katkılarla hepimizin takdirini kazanmış olmasının yanı sıra Muharrem İnce’nin de enerjisi, güleryüzü, o ‘abi’ tavrı Türkiye’de bir karşılık buldu” şeklinde ifade etti.

“İKİSİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”
Başkan Akbaba, şunları söyledi: “Zaten Cumhurbaşkanı olarak ismi çıktığında Muharrem İnce seslerinin seçim boyunca ve sonrasında yükseleceği bizim için bir sürpriz değildi. Bunu bekliyorduk. Geldiğimiz noktada da kurultay delegelerimiz ve bizler hem Genel Başkanımızı hem de Cumhurbaşkanı adayımızı seviyoruz. Partimizi ve ülkemizi de seviyoruz. Dolayısıyla burada olacak iş herhangi bir ismi kırmak değil, ikisi de bizim için önemli ve değerli. Kurultay delegelerimiz de bu partinin üyeleri. Yıllarca emek vermiş insanlar.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER