İl Göç Kurulu Toplantısı yapıldı

Denizli’deki yabancıların uyum faaliyetlerinin planlanıp yürütüldüğü ‘İl Göç Kurulu Toplantısı’ Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yapıldı.

İl Göç Kurulu Toplantısı yapıldı

Denizli’deki kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen ve uyum faaliyetlerinin planlanıp yürütüldüğü ‘İl Göç Kurulu Toplantısı’ yapıldı. Vali Sayın Ali Fuat Atik’in başkanlığında yapılan toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Veysel Yanık, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürü Burak Dağgez tarafından müdürlüğün yaptığı faaliyetler hakkında sunum yapıldı. Sunumda Müdür Dağgez, Türkiye ve Denizli'de bulunan yabancılara ait veriler ile Uyum Strateji Belgesi kapsamında yabancı uyruklu vatandaşların uyuma yönelik faaliyetleri aktarıldı. İl Göç Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerini sunmasıyla devam eden programda; yabancıların eğitime katılımı, eğitim ve öğretimde iyileştirmelerin sağlanabilmesi bakımından çalışmaların yapılması, belediyenin uyuma yönelik faaliyetleri ve projelerinin detayları hakkında bilgi verildi. Toplantı Vali Atik'in değerlendirme konuşmasıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER