İl Milli Eğitim Müdürü; Çağrı Köseli oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamına; Sevil Kaynak Ortaokulu Öğrencisi; Çağrı Köseli oturdu.

İl Milli Eğitim Müdürü; Çağrı Köseli oldu

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yılı etkinlikleri kapsamında; Sevil Kaynak Ortaokulu öğrencileri Çağrı Köseli, Nazlı Hilal İlkimen, Naz Dilmen, öğretmen Ebru Öz ve Okul Müdürü Ahmet Ferit Akgün’ü makamında kabul etti. Makamında kabul ettiği öğrencileri ayakta karşılayan Müdür Oğuz, her birinin bayramını teker teker kutladı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Müdür Oğuz, daha sonra makamı Çağrı Köseli’ye bıraktı. Müdür Oğuz’un koltuğuna oturan Çağrı Köseli, kendisine verilen imkândan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Köseli, İl Milli Eğitim Müdürü olarak makamda verdiği mesajda; “Okullarda tamamen teorik derslere yer verilmesin. Önemli derslerin yanında, projeler geliştirilsin, sporlar alanları kurulsun, beceri atölyelerinde herkesin yeteneğine göre kendini geliştirebilmesi sağlansın” dedi. Öte yandan okulda oluşturulan yabancı dil sınıfında eğitim gören temsili Müdür Köseli, duygu ve düşüncelerini İngilizce sözlerle de ifade etti.

“YARININ BÜYÜKLERİ SİZLER OLACAKSINIZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; şunları aktardı: “Öğrencimiz Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu hedeflerini bizlere mesaj olarak söyledi. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu vizyon belgesi geleceğimiz olan çocuklarımızın içinden geçenleri bir yansımasıdır. Yarınlarımızı emin ellere teslim edebilmek için bilgili, donanımlı, her alanda kendini iyi yetiştirmiş nesiller yetiştirmek için öğretmenlerinizle birlikte bunun mücadelesini veriyoruz. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemizde ve dünyadaki tüm çocukların yüzlerinin gülmesini ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum. Yarının büyükleri sizler olacaksınız. Bayrağımıza ve vatanımıza bizlerden sonra geleceğimiz olan sizler sahip çıkacaksınız” dedi. Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencilere ve öğretmenlerine hediyeler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER