İLBADE SAKİNLERİ, ŞEHİTLER İÇİN YEMEK VERECEK

İLBADE SAKİNLERİ, ŞEHİTLER İÇİN YEMEK VERECEK

İlbade Mahallesi sakinlerinden Emekli Gazeteci İsmail Sert ve Emekli Necdet Canpolat öncülüğünde ‘Çanakkale ve Vatan Şehitlerini Anma Mevlidi’nin 6’ncısı gerçekleştirilecek.

İlbade Mahallesi sakinleri Çanakkale ve vatan şehitlerini unutmadı. Mahalle sakinleri 5 yıldır aralıksız gerçekleştirdikleri ‘Çanakkale ve Vatan Şehitlerini Anma Mevlidi’nin bu yıl 6’ncısını düzenledi. İlbade Mahallesi sakinlerinden Emekli Gazeteci İsmail Sert ve Emekli Necdet Canpolat öncülüğünde, şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak adına başlatılan ve imece usulü ile yapılan mevlid; 18 Mart 2018, 12:00-15:00 arasında, İlbade Mahallesi Nermin Osman Akça İlköğretim Okulu’nun bir alt sokağında gerçekleşecek.

“HERKESİ BEKLERİZ”
Çanakkale ve vatan şehitleri için gerçekleştirilecek mevlide dair bilgiler aktaran Emekli Gazeteci İsmail Sert; “Denizli’de ilk defa İlbade Mahallesi olarak biz başlattık. Bu sene 6’ncısını yapıyoruz. Bunu her sene devamlı olarak yapmayı planlıyoruz. Biz bunu yapmaya başladıktan sonra bazı ilçelerde de yapılmaya başlandı. Amacımız vatan şehitlerini, Çanakkale şehitlerini unutturmamak. Her sene 5 bin kişiye yemek veriyoruz. Yeni yetişen nesil geçmişini unutmasın. Geleceğini daha iyi görsün. Bu yüzden mevlüdü her sene düzenliyoruz. Bin kişilik yemekle başlattık. 5 bin’e kadar çıkardık. Amacımız 10 bin kişiye yemek vermek. İmkânımız olduğu sürece bunu yapmaya çalışıyoruz. Kendi mahallemizde bunu imece usulü yapıyoruz. Atatürk için, Çanakkale ve vatan şehitleri için bu mevlidi düzenliyoruz. 18 Mart 2018 12:00-15:00 arasında İlbade Mahallesi Nermin Osman Akça İlköğretim Okulu’nun bir alt sokağında gerçekleştireceğiz. Bütün Denizli halkını mevlidimize davet ediyoruz. Herkesi bekleriz” dedi.  

PINAR ÇANKAYA-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER