İlhan; “Bu saldırı basit bir saldırı değildir”

Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkında açıklama yapan Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, “Kılıçdaroğlu'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırı basit bir saldırı değildir; demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır” dedi.

İlhan; “Bu saldırı basit bir saldırı değildir”

Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan İlhan, açıklamasında; “Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde vatanı için canını feda eden Şehidimiz Yener Kırıkcı'nın cenazesine katılan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırı basit bir saldırı değildir; demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır. Şehitlerimiz, vatan için kendilerini feda etmiş bu toprakların çocuklarıdır ve bu ülkede şehitlerin cenazelerinde siyaset düşünülemez. Ortam ve durum ne olursa olsun buna müsaade edilemez. Bugün yaşanan bu elim ve ilkel olayın hafızalarımızdan ve tarihimizden silinmesi de mümkün değildir. Siyasi çıkarlar için acıda ve tasada birlikte olmayı unutmuş, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik hareket eden, ötekileştirme ve ayrımlaştırma söylemleriyle ülkemizin geleceğini tehlikeye atan hareketler, ileride daha büyük olumsuzluklara sebep olacaktır. Toplumumuzun barış ve huzur içinde yaşaması, yine kendi içinde yaşadığı güce bağlıdır. Her türlü hukuksuzluğa, adaletsizliğe, demokrasiyi hiçe saymaya karşı gösterilecek dayanışma, ayrıştırmacı ve ötekileştirici tüm politikaların üstesinden gelecektir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na ‘geçmiş’ olsun diyor, daha güzel, daha aydınlık yarınlara barış, huzur, birlik ve beraberlik ile kavuşmak için Denizli Barosu olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeyi sürdüreceğimizi yineliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER