İLK 1000 İHRACATÇI ARASINDA DENİZLİLİ 28 FİRMA

İLK 1000 İHRACATÇI ARASINDA DENİZLİLİ 28 FİRMA
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan ve sektörlerin tamamını kapsayan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma-2017’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Araştırmada, 28 Denizli firması listede yer aldı. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 16 yıldır yapılan ve 26 sektörün tamamını kapsayan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma-2017’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, 28 Denizli firması listede yer aldı. ‘İlk 1000 İhracatçı Firma-2017’ araştırmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ihracattaki yükseliş ivmesinin hem ülkemiz hem de ilimiz için devam ettiğini belirtti. Başkan Memişoğlu sözlerine şöyle devam etti: “İhracatta rekorlar kırmaya devam ediyoruz ve 2016 yılının son aylarından itibaren her ay ihracatımızın arttığına şahit oluyoruz. Denizli, ülkemiz ekonomisine ve ihracatına katkısını sürdürüyor. Geçtiğimiz sene 3 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren ilimizin yılın ilk beş ayındaki ihracat rakamlarını değerlendirdiğimizde, sene sonu için koyduğumuz hedef olan 3,5 milyar USD sınırını aşacağımızı düşünüyorum.”

“DENİZLİ, İLK 10 İL ARASINDA 7’İNCİ SIRADA”
Denizli ihracatını değerlendiren Başkan Memişoğlu, “İlimiz ihracatının ulaştığı noktayı incelediğimizde; tekstilden tarıma, elektrik ürünlerinden madenciliğe kadar çok farklı sektörlerin ihracatımıza katkı sağladığını söyleyebiliriz. Sektörel çeşitliliğin her geçen sene biraz daha arttığı ilimiz ihracatının, bu yönüyle daha sağlıklı bir yapıya kavuştuğunu ifade edebiliriz. Açıklanan araştırma sonuçlarına baktığımızda, ilk 1000’deki ihracatçı firma sayısına göre ilk 10 il arasında, Denizli’nin 7. sırada olduğunu ve 28 ihracatçı firma ile temsil edildiğimizi görüyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla sayıda firmamız ilk 1000 ihracatçı firma arasında yer alacak ve ülkemiz ihracatına olumlu katkısına devam edecektir. İlimizi ihracatın en önemli merkezlerinden biri haline getiren tüm ihracatçılarımızı bu vesileyle bir kez daha kutlamak istiyorum” dedi.
HABER MERKEZİ
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205