“İlk günkü heyecan, azim ve kararlılığımızı koruyoruz”

​​​​​​​AK Parti’nin 19’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “AK Parti olarak ilk günkü heyecan, azim ve kararlılığımızı koruyoruz. Milletimizden aldığımız güçle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

“İlk günkü heyecan, azim ve kararlılığımızı koruyoruz”

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök, AK Parti’nin 19’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Ök; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Partimiz, kurulduğu günden bu yana ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir’ anlayışıyla, millet egemenliği üzerindeki tüm vesayetleri kaldırarak istikrarın, barışın, adaletin ve güvenin simgesi olmuştur” dedi. AK Parti'nin kurulması ile birlikte dik ve kararlı duran, dengeleri değiştiren ve dünya siyasetine yön veren bir Türkiye'nin ortaya çıktığını belirten Ök; “İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana başta ekonomi olmak üzere, eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar ve gerçekleştirilen reformlar sayesinde çok önemli kazanımlar elde ettik. Hayata geçirdiğimiz sayısız hizmetlerle ülkemiz çağ atladı” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZ BU SALGINI EN AZ ZARARLA ATLATACAK”

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’nin de korona virüs pandemisiyle mücadele ettiğine dikkat çeken Ök, pandemi dönemindeki durumu rakamlarla açıkladı. Milletvekili Ök, “Ülkemiz milyon kişi başına düşen vaka sayısında 73'üncü, milyon kişi başına düşen ölüm oranında 57'inci sıradadır. Bu başarıda 2002 yılından bu yana ekonomimizin geçirdiği yapısal dönüşüm sürecinin ve sağlık altyapısına yapılan yatırımların çok büyük önemi vardır. İnşallah salgın sona erdiğinde, ülkemiz bu salgını en az zararla atlatan ülkelerden biri olacaktır" şeklinde konuştu.

“HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

“AK Parti olarak ilk günkü heyecan, azim ve kararlılığımızı koruyoruz” Milletvekili Ök, şunları aktardı: “Milletimizden aldığımız güçle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. AK Parti’nin bugünlere gelmesinde çok büyük emeği olan teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür ediyor, AK kadrolarıyla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan partimizin tüm değerli mensuplarını kutluyorum. Partimizin 19’uncu kuruluş yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER