İLK ‘MİLLET KIRAATHANESİ’ TAVAS’TA AÇILDI

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projelerinden biri olan ‘Millet Kıraathanesi’ Denizli’de de hayat buldu. Denizli’deki ilk ‘Millet Kıraathanesi’ Tavas İlçesi’nde düzenlenen törenle hizmete girdi.

İLK ‘MİLLET KIRAATHANESİ’ TAVAS’TA AÇILDI

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projelerinden biri olan ‘Millet Kıraathanesi’ Denizli’de de hayat buldu. Denizli’deki ilk ‘Millet Kıraathanesi’ Tavas İlçesi’nde düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene; Denizli Vali Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av.Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, MHP İl Başkanı Cafer Birtük ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Halil Turan, AK Parti İlçe Başkan Vekili Hasan Hüseyin Büyüktarakçı ve vatandaşlar katıldı. Öğrencilerin ve vatandaşların kitap okumalarını teşvik etmek amacıyla dizayn edilen Millet Kıraathanesi, görenlerin büyük beğenisini topladı. Birçok kitabı içinde barındıran Millet Kıraathanesi eğitimin, kaynaşmanın, hoş sohbetin yeri olarak gönüllere taht kuracak.

“BİR ÇAY DOLDUR, BİR KİTAP SEÇ, HAYATI SESSİZE AL”

“Tavas; bizim yârimiz, gözbebeğimiz” diyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatını aldığımız gün işe koyulduk. Merkezimizde bulunan Makbere Parkımızın iç ve dış dizaynını yaparak vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin hem kışın hem de yazın severek geleceği bir yer haline getirdik. Adı üzerine burayı milletin yeri yaptık. Birçok kitabı içinde barındıran ilim yerimiz kitapseverleri bekliyor. Kendine zaman ayırmayı ihmal edenleri bekliyor. Biz burada kaynaşmayı, birlik olmayı, sessiz bir ortamda insanın kendisini dinlemesini arzuluyoruz. Kitapseverlere, ayrıca ücretsiz çay ikramımız olacak. Diyoruz ki; bir çay doldur, bir kitap seç, hayatı sessize al” dedi.

UMUT AYANA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER