“İLK PARTİ İHRAÇ EDİLDİ, İKİNCİ PARTİ YOLDA”

Çiftçinin her daim yanında olan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, ilçedeki seralardan çıkan ürünler hakkında açıklama yaparak; “İlk hasadımızı 3,5 ve 3,8 TL fiyatla Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve Rusya'ya gönderdik. Şimdi de ikinci partiyi gönderiyoruz. Tüm üreticilerimize bereketli bol kazançlı bir hasat sezonu diliyorum” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete devam eden Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, çiftçinin her daim yanında olmaya devam ediyor. Seracılığın Tavas'ta gelişmesi ve kaliteli ürün hasadının yapılması için ziraat mühendislerini ve pazarlama elemanlarını vatandaşla buluşturan Başkan Akyol, üreticilerine büyük destek sağlıyor. Seralarda üretilen domateslerin yurtiçi ve yurtdışı ihracatıyla hem istihdam hem de bölge ekonomisine büyük katkı sağlanıyor.

İlk hasadın başında üreticilere destek veren Başkan Akyol, "İlk hasadımızı 3,5 ve 3,8 TL fiyatla Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve Rusya'ya gönderdik. Şimdi de ikinci partiyi gönderiyoruz. Tüm üreticilerimize bereketli bol kazançlı bir hasat sezonu diliyorum.

Arılı sistemle, kaliteli organik ve sağlıklı iyi tarım uygulamalarıyla tarlada yetiştirilen ürünlerden gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Bu bereketli topraklarda yetişen ürünler hem aroma hem de kalite bakımından gerçekten çok lezzetlidir” ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİLERİMİZİ SERACILIK YAPMA YÖNÜNDE TEŞVİK EDİYORUZ”

Tüketen bir toplum değil, üreten bir toplum her daim kazanacaktır diyen Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, “Bugün seracılık anlamında Tavasımız için güzel bir gündür. Tavasımız’ın iklim ve bitki örtüsü, örtü altı seracılığa çok elverişli bir yer. Bu açıdan Kaymakamlık ve Belediye olarak çiftçilerimizi seracılık yapma yönünde teşvik ediyoruz. Gerçekten kaliteli ürünlerin bu verimli topraklardan hasat edildiğini ve bunların yurt dışına pazarlandığını görüyoruz. Bütün çiftçilerimizi Kaymakamlık ve Belediye olarak destekliyor, bol kazançlar diliyorum" dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER