İLK SEMİNER ACIPAYAM'DAN BAŞLANDI

İLK SEMİNER ACIPAYAM'DAN BAŞLANDI

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Motosiklet Kazalarını Azaltma ve Kazalarda Ölüm/Yaralanma Riskinin Düşürülmesi Projesi’ kapsamında ilk seminer, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verildi.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Motosiklet Kazalarını Azaltma ve Kazalarda Ölüm/Yaralanma Riskinin Düşürülmesi Projesi’ kapsamında ilk seminer, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 120 lise öğrencisine verildi. Denizli Güvenli Sürüş Kontrol Sistemi platformu üyeleri, Jandarma Trafik Timleri, Motosikletli Jandarma Asayiş Timleri ve Büyükşehir Zabıta Motosikletli Ekibinin katıldığı seminerde; kask takmanın ve trafikte görünür olmanın önemi vurgulandı.

Seminer sonunda, standart dışı bir kaskın kırılışı sergilendi ve iki öğrenciye kask ve eldiven hediye edildi. Proje ile birlikte; kask takma oranının artırılması, motosikletlerin trafikte görünürlüğünün sağlanması, güvenli sürüş bilinci kazandırılması amaçlanıyor ve kazaların azaltılması ve kazalardaki ölüm-yaralanma oranlarının düşürülmesi hedefleniyor. Denizli İl Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü, proje kapsamında motosiklet kullanıcılarına yönelik 20 eğitim seminer planladı. Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Şube Müdürlüğü ile ortak yürütülen projede; 2 bin sürücüye ulaşılması hedefleniyor. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER