İLK ÜRÜN SEVİNCİNİ BAŞKAN OSMAN ZOLAN İLE PAYLAŞTILAR

İLK ÜRÜN SEVİNCİNİ BAŞKAN OSMAN ZOLAN İLE PAYLAŞTILAR

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kentin sosyo-ekonomik yapısına büyük katkı sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesinin ortağı olduğu Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ilk üretimini yaptı. 

Kooperatif Başkanı Remzi Salman, ilk ürünü Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a getirerek, verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra turizm, eğitim, spor, sağlık ve tarım alanlarında yaptığı yatırımlarla kentin sosyo-ekonomik yapısına büyük katkı sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçen yılın mayıs ayında kestane şekeri üretim tesisi kuracak olan Buldan ilçesindeki Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne 4000 payla ortak oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin yılda yaklaşık 200 ton kestane üretimi yapan Alandızlılar ile yaptığı işbirliği sonucu kurulan kestane üretim tesisi ilk ürünlerini almaya başladı. Kestaneyi işleyerek katma değeri yüksek ürün elde etmeye başlayan Alandızlılar bu sevinçlerini kendilerine destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile paylaştı. 

BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN ÜRETİCİNİN YANINDA
Bu kapsamda Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Remzi Salman ve beraberindekiler sunulan desteklerden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Kestanenin işlenmesiyle kazançlarının daha verimli olacağını anlatan Salman, “Her zaman üreticinin yanında olan Denizli Büyükşehir Belediyemiz kestane üretim tesisimiz için de destek vererek bizleri yalnız bırakmadı. Her koşulda yanımızda oldunuz. Şahsım ve Alandızlılar adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. 

"DENİZLİ'NİN GÜZELLİKLERİNE YENİ GÜZELLİKLER EKLİYORUZ"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, tesisin ilk ürünlerini almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. "Her gün Denizlimizin güzelliklerinin üzerine yeni güzellikler koymaya devam ediyoruz" diyen Başkan Osman Zolan, "Biz her zaman üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu güzellikler Denizlimize kazanç olarak dönecek" dedi. İlk üretimi yapılan kestane çikolatası için Alandızlıları tebrik eden Başkan Osman Zolan, "İnşallah ilerleyen süreçte kestane şekeri ve diğer ürünlerini de üreteceksiniz. Alandızımıza, Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER