İmar Barışı’nda son gün; 15 Haziran

Kamuoyunda ‘İmar Barışı’ olarak bilinen mevzuata aykırı yapılara yasal düzenleme ile ilgili başvuru süresi 15 Haziran’da sona erecek. Pamukkale Belediyesi, konuyla ilgili başvuru yapmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak için ‘İmar Barışı Danışma Ofisi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’de son 50 yılın en büyük sorunu İmar Barışı ile çözülmeye çalışılıyor. Pamukkale Belediyesi, e-devlet üzerinden yapılacak başvurularda vatandaşların sorun yaşamamaları için YSE bulunan ana hizmet binasında ‘İmar Barışı Danışma Ofisi’ oluşturdu. ‘İmar Barışı nedir?’, ‘Kimlerin imar barışına ihtiyacı var?’, ‘İmar barışına nasıl başvurulur?’ konularında bilgilendirmenin yapıldığı ve vatandaşların başvurularını da anında yapmasının sağlandığı danışma ofisi yoğun çalışıyor.

İlçe genelinde 31 Aralık 2017 tarihinden önce mevzuata aykırı olarak yapılan yapıları kapsayan ve vatandaşların e-devlet üzerinden başvuru yapıp, ruhsat alabildikleri İmar Barışı ile ilgili Pamukkale Belediyesi de halka yardımcı olmak için çalışmalar yapıyor. 15 Haziran 2019 Cumartesi Günü sona erecek olan başvurular ile ilgili YSE’deki ana hizmet binasında ‘İmar Barışı Danışma Ofisi’ndeki personeller vatandaşlara yardımcı oluyor. Yapılan başvuru sonrasında ortaya çıkan bedeli ödeme süresi ise 30 Haziran 2019’da doluyor.

“BAŞVURU YAPILMASI GEREKLİ”

Vatandaşların ‘İmar Barışı’ ile ilgili olarak başvuru yapma sürelerinin devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “15 Haziran’a kadar bu haktan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın e-devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Bu konuda halkımıza yardımcı olmak için Pamukkale Belediyesi olarak personellerimiz hizmet veriyor. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken konularda vatandaşlarımıza yardımcı olunuyor. Bu konuda başvuru süresi devam ederken imar barışından faydalanmak isteyenlere yol göstermek için ekibimiz göreve hazır. Ana binamızdaki ‘İmar Barışı Danışma Ofisi’ Cuma günü mesai saati sonuna kadar vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER