'İMDAT DENDİĞİNDE, İNSANLARIMIZIN CANINI, MALINI KURTARIYORUZ'

'İMDAT DENDİĞİNDE, İNSANLARIMIZIN CANINI, MALINI KURTARIYORUZ'

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 25 Eylül-1 Ekim tarihleriarasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle Delikliçınar 15 Temmuz ŞehitlerMeydanı’nda tören düzenledi.

İtfaiye haftası nedeniyle Delikliçınar 15 Temmuz ŞehirlerMeydanı’nda Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir tören düzenlendi.Tören Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nınokunmasıyla başladı. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Emniyet Müdür VekiliErdinç Gündüz, itfaiye çalışanları ve Atalar Etüt Merkezi’nde 10 öğrencikatıldı.

Denizli halkına en iyi hizmeti verebilmek içinçalıştıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan“Gecegündüz nöbet tutan, kendi canını ortaya koyarak, insanlarımızın huzurlu birşekilde herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaması amacıyla çalışanitfaiye arkadaşlarımın bu önemli haftasını kutluyorum. Allah’ım afet vermesin,yangın olmasın, kazalar yapılmasın, sel olmasın arzumuz odur. Sizlerbulunduğunuz itfaiye binanızdan hiç ayrılmayın, araçlarımız hiç hareket etmesinarzumuz budur. Ama hayatta her türlü afet var, yangın var, sel var, deprem varve kazar var maalesef. Buna karşı da her zaman hazır vaziyette bulunmalıyız.İmdat dendiğinde hemen koşup, o imdada yetişmeliyiz. İnsanlarımızın canını,malını kurtarmalıyız. Bu noktada Denizli İtfaiyesi, Türkiye’de örnek biritfaiyedir. Elemanlarımızın bilgi donanımı, ekipmanların güçlü olmasıyla, araçve gereçlerin hepsinin bulunması sayesinde Türkiye’de birinci sıradayız. 30büyükşehrin içinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kişibaşına düşen itfaiye çalışanı anlamında birinci sıradadır. Denizli’nintamamında 52 şubede, 500’den fazla çalışanı ile her yere ulaşmayı hedefleyenbir anlayışla çalışılmaktadır.” Dedi.

“İLKOKUL 4. SINIF ÖĞRENCİLERİNE, GEREKLİ EĞİTİMLERİVERECEĞİZ”


Başkan Osman Zolan konuşmasına şöyle devam etti:

“Afete anında ulaşacak şekilde konuşlanmış durumdayız. Kişibaşına düşen araç ve gereç anlamında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndensonra ikinci sırada gelmekteyiz. Ne kadar övünsek, ne kadar gurur duysak azdır.Bizler gururlanmak ve övünmek için değil, insanlarımızın canına ve malınaverdiğimiz değerden dolayı bunları yapıyoruz. Bir canın bedeli 100 tane itfaiyearacına değişilmez. Bu yıl yaptığımız etkinliklerde bir ilki daha başlatıyoruz.Denizli Büyükşehir Belediyesi nasıl çocuklarımıza trafik eğitimi veriyorsa,aynı eğitimi afetlerde de vereceğiz. İlkokul 4. Sınıf öğrencilerimize yeniaçtığımız tesisimizde gerekli eğitimleri vereceğiz. Ne yapılması gerektiğikonusunda çocuklarımıza ve Denizli’de yaşayan vatandaşlarımıza bilgiaktaracağız. Ekiplerimizin eğitimlerini daha fazla yoğunlaştırıyoruz. Komşuillerdeki itfaiye ekipleri gelir bizden eğitim alırlar. O yüzen geldiğimiznokta Türkiye’de çok iyi durumda. Ama biz başkaları ile değil kendimizleyarışıyoruz. Tüm çalışanlarıma bu özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkürediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Biliyorum ki çalışma arkadaşlarım biryangına, bir kazaya giderken sanki kendi ailesinden birinin başı dertteymişgibi gidiyorlar”

Konuşmanın ardından protokol üyeleri, Denizli İtfaiyesi’ninfaaliyetlerini gösteren fotoğraf sergisini gezdi. Teçhizat ve ekipmanlarıntanıtıldığı stantları gezdiler. Ayrıca araçta sıkışan bir vatandaşınkurtarılışı uygulamalı olarak gösterildi. Gerçeği aratmayan tatbikat görüntüsübüyük alkış aldı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205