IMIRGI VE BOZCA DRT DENİZLİ'YE KONUŞTU

IMIRGI VE BOZCA DRT DENİZLİ'YE KONUŞTU

CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı Ankara’da gerçekleştirmiş olduğu oturma eylemiyle ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını istemek için genel merkez önünde eylem gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Imırgı, “ Ben sadece kendi şahsım adına bu eylemi gerçekleştirdim” dedi.


24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçiminde  istediği sonuçları elde edemeyen Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor.  CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı ve  CHP Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Numan Bozca başkanlığındaki bir grup genç, CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlatarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti.

Imırgı ve beraberindeki gençler,  Salı günü öğle saatlerinde üzerilerinde "Artık tamam", "Parti içinde de adalet" yazan pankartlarla parti genel merkezi önünde oturma eylemi gerçekleştirdi ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

 

 BAŞKAN IMIRGI: “İSTİFA İÇİN EYLEM BAŞLATTIK”
Gerçekleştirilen eylemle ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulunan CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı, “  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını istemek amacıyla genel merkez önünde bir eyleme başladık. Denizli’den gelen 5 kişiyle bu eylemi başlattık. Akşam saatlerinde sayımız katılımcılarla binlere yaklaştı. 24 saatlik bir oturma eylemi gerçekleştirdik.  Bu süre zarfında istifamı da genel merkeze teslim ettim. Eylemimizi tamamladık. Anıtkabir’de Atamızın huzuruna çıktık.  Şimdi Ankara’dan ayrılıp Denizli’ye geri dönüyoruz.  Bize kim destek veriyor, kim vermiyor o konuda ben bir şey söyleyemem. Ben kendi şahsım adına bu eylemi gerçekleştirdim. Sadece halkın katılımıyla oldu” dedi.

BOZCA: “İSTİFA ETMEDİM”
CHP Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Numan Bozca’da DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne duygu ve düşüncelerini paylaştı. Kamuoyunda istifa ettiği yönündeki haberlere itibar edilmemesi gerektiğin belirten Bozca, “ İstifa etmedim. Görevimin başındayım. Sadece Ankara’daki eyleme destek olmak için geldik. Haberlerde çıkanlar ve partimize dair her şey gerçek dışı. Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıktık dönüyoruz. Eylemimiz 24 saatlik bir eylemdi. Bizde ona destek olmaya geldik. Eylemi 24’üncü saatinde de bitirdik” ifadelerini kullandı.

TABU VE VARLIKER, “İSTİFA ETMEDİK” DEDİ
CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ve Merkezefendi İl Başkanı Tolga Varlıkler, istifa ettikleri yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Pamukkale İlçe Başkanı Tabu, “İstifa etmedim. Ankara’ya desteğe gittim”  diye konuşurken , Merkezefendi İlçe Başkanı Varlıker ise, “Gündemimiz de istifa yok.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER