İMO'DA 3'ÜNCÜ ŞENEL DÖNEMİ

İMO'DA 3'ÜNCÜ ŞENEL DÖNEMİ

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda 14.Dönem Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi yeni başkanını belirledi. Odanın 7 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 7 genel merkez delegesi öncülüğünü Şevket Murat Şenel’in çektiği ‘Meslekte Birlik Grubu’ndan oluştu. 2 dönemdir başkanlık yapan Şenel, üçüncü dönem için güven oyu aldı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi 14.Dönem Olağan Genel Kurulu’nu, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi. Genel kurula; İMO Denizli Şubesi Üyelerinden; CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör,  Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Görgüç, TMMOB’ye bağlı oda temsilcileri ve çok sayıda inşaat mühendisi katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından Divan Kurulu belirlendi. Başkanlığını Metin Karaman’ın yaptığı divanda; Naile Peker ve Bekir Kenarlı başkan yardımcılığı, Sümeyra Sarı ve Emre Karakaya da yazmanlık görevini üstlendi. Çalışma raporu ve mali rapor okundu.

2 LİSTE YARIŞTI
14’üncü genel kurulda; başkanlığını Şevket Murat Şenel’in yaptığı Meslekte Birlik Grubu ile Kemal Tiryaki’nin başkanlığındaki Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu yarıştı. Seçimde bin 399 seçmenden, bin 7’si oy kullandı. Seçimde, iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Meslekte Birlik Grubu’nun adayı Şevket Murat Şenel, 3’üncü dönem için güvenoyu alarak tekrar başkan seçildi. Meslekte Birlik Grubu 548 oy alırken; Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu 404 oy alabildi. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimlerde; Meslekte Birlik Grubu fire vermedi ve 7 kişilik yönetim kurulunun tamamı ve 7 genel merkez delegesi Meslekte Birlik Grubu’ndan seçildi.

BAŞKAN ŞENEL’DEN ÜYELERE TEŞEKKÜR
Üçüncü dönem başkan olarak seçilen Başkan Şenel, seçim sonrasında üyelerine seslenerek; “İnşaat Mühendisleri Odası seçimlerine katılarak şahsıma ve ekibime destek olan, bu şerefli ve zor göreve bizleri layık gören, amacımızı ve gayretlerimizi oyları ile ödüllendiren ve bu yolda yalnız yürümediğimizi bizlere gösteren bütün meslektaşlarımıza teşekkür ederim. İyi ki varsınız” dedi.

DOĞAN AKŞİT​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER