İMO’DAN İSTİNAT DUVARI ANALİZ VE TASARIMI SEMİNERİ

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi İstinat Duvarı Analiz ve Tasarımı semineri düzenlendi. Düzenlenen seminerde sunumu İnşaat Yüksek Mühendisi ve aynı zamanda Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Ali Osman Kahveci gerçekleştirdi.

İMO’DAN İSTİNAT DUVARI ANALİZ VE TASARIMI SEMİNERİ

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi İstinat Duvarı Analiz ve Tasarımı semineri düzenlendi. İnşaat Yüksek Mühendisi ve aynı zamanda Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Ali Osman Kahveci tarafından gerçekleştirilen seminerde; 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Yeni Deprem Yönetmeliğine göre istinat duvarı hesaplarındaki değişiklikler anlatıldı. Son zamanlarda yıkılan istinat yapılarından örnekler verildi ve nedenleri üzerinde duruldu. Yazılımı Kahveci’ye ait olan istCAD programı ile örnekler çözülerek İnşaat Mühendislerine program hakkında bilgiler verildi.

“YAZILIMIN EMEKLER NETİCESİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI BİLİYORUZ”
Seminerde konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel; “Hem Bilgisayar Mühendisi hem de İnşaat Mühendisi olarak hazırlanmış olan bu yazılımın önemli tecrübe ve emekler neticesinde ortaya çıktığını, yerli yazılımlarımızın ülkemiz de günden güne daha iyi yerlere geldiğini biliyoruz. Emeklerinden ve katkılarından dolayı Ali Osman Kahveci’ ye teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER