İNANÇ, DENİZLİLİLER'LE BULUŞTU

İNANÇ, DENİZLİLİLER'LE BULUŞTU

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi ve Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluğu toplumsal bir sorunu ele alarak ‘Merhamet’ isimli program düzenledi. Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa TV Programcısı Hayati İnanç, konuşmacı olarak katıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi ve Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluğu toplumsal bir sorunu ele aldı. Vakıf ve topluluk tarafından Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘Merhamet’ isimli program düzenlendi. TV Programcısı Hayati İnanç’ın konuşmacı olarak yer aldığı programa; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, İHH İnsani Yardım Vakfı Bölge Koordinatörü Bekir Çete, Denizli Belediyesi Eski Başkanı Ali Aygören, Hizmet İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi İmamı Ali Sürücüoğlu, Müezzini Ahmet Sarıkaya, İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi yönetimi ve üyeleri ile davetliler katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi İmamı Ali Sürücüoğlu ve Müezzini Ahmet Sarıkaya, tasavvuf musikisi sunumlarıyla devam etti. Tasavvuf musikisinin ardından kürsüye çıkan TV Programcısı Hayati İnanç, programa katılanlara ‘Merhamet’  ile ilgili bilgiler aktardı. Program sonunda,  TV Programcısı Hayati İnanç, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi İmamı Ali Sürücüoğlu ve Müezzini Ahmet Sarıkaya’ya plaket takdim edildi.

 “MERHAMET DUYGUMUZU YİTİRMEMEK ADINA BU PROGRAMI ORGANİZE ETTİK”
Programda DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Hasan Ali Solak; “Suriye diye bir ülke kalmadı. Orta Doğu kanla, terörle ve gözyaşıyla anılan bir coğrafya oldu. Yakın geçmişte Arakan’da yaşananları hepimiz biliyoruz. Televizyondan bile izleyemeye cesaret edemediğimiz o görüntüler, işkenceler yaşanıyor. Dünya, dünya olalı böyle işkenceleri görmedi, yaşamadı. Dünyanın bu olaylar karşısında 3 maymunu oynadığını görüyoruz. Bizler de sessiz kalıyoruz. Bu olay karşısında ‘acaba vicdan sıkıntısı mı yaşıyoruz, merhamet duygumuz mu kayboluyor?’ endişesi taşıdık. Merhamet duygumuzu yitirmemek adına bu programı organize ettik. Bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER