'İNCE DENİZLİ'YE GELDİĞİNDE VATANDAŞ SAMİMİYETİNİ GÖRDÜ'

'İNCE DENİZLİ'YE GELDİĞİNDE VATANDAŞ SAMİMİYETİNİ GÖRDÜ'

 “En çok sorulan sorulardan bir tanesi; ‘Muharrem Bey gerçekten televizyonda görüldüğü gibi samimi mi?’ Muharrem İnce Denizli’ye geldiğinde halk bunu gördü” dedi. 

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık tarafından hazırlanıp sunulan Seçime Doğru programına konuk oldu. Başkan Akbaba programda; 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri, vatandaşın CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yaklaşımı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli’ye ziyaretinde yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Akbaba; “Sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayımız olması, Türkiye genelinde olumlu bir hava estirdi. Bu durum katlanarak devam edince, Denizli de bu duruma kayıtsız kalmadı. Bu durum bizim lehimize devam ediyor. Partililerimizin de inandığı ve sevdiği bir kişilik. Denizli son 10 yıldır Muharrem İnce’nin aday olduğu her noktada iradesini ondan yana gösterdi. Bu durum bize çalışma azmi veriyor” dedi. 

“MUHARREM İNCE VATANDAŞIN UMUDU OLDU”
Vatandaşın, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yaklaşımını değerlendiren Başkan Akbaba; “Gerek merkezdeki 2 ilçemize, gerekse diğer ilçelerimize gittiğimizde, insanlarla bir araya geldiğimizde ‘Muharrem İnce’ isminin inanılmaz bir etki yarattığını, insanların umut olarak gördüğü bir isim olduğunu görüyoruz. Muharrem İnce vatandaşın umudu oldu. En çok sorulan sorulardan bir tanesi; ‘Muharrem Bey gerçekten televizyonda görüldüğü gibi samimi mi?’ Muharrem İnce Denizli’ye geldiğinde halk bunu gördü. Bu tür soruların da önü kesildi. Muharrem Bey’in gerçekten bir halk çocuğu olduğu, ona oy verecek ya da bugüne kadar hiç oy vermemiş insanlardan farklı olmadığını, onun da sıradan bir aileden geldiğini, zor şartlarda okuduğunu, öğretmenlik hayatından sonra siyasete atıldığını fark ediyorlar. İnsanlar için de bir umut oluyor. Bizim içimizden gelen, bizim derdimizi bilen eğitimci bir insanın bu noktaya gelebilmesini takdir edip, ‘ülkenin geleceğini emanet edecek bir parti olarak görülmeyen CHP’yi Muharrem İnce vesilesiyle düşünebiliriz’ diyebildiler” ifadelerini kullandı. 

“HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ İLK PROJE: ASGARİ ÜCRETİN 2 BİN 200 LİRA’YA YÜKSELTİLMESİ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyareti hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Akbaba; “Genel Başkanımız hem iş dünyasıyla hem işçilerimizle bir araya geldi. Vatandaşla buluştu. Onların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Genel Başkanımıza insanlar şunu sordu; bizim yüzümüz gülmüyor, içimiz huzurlu değil, cebimiz boş, geleceğe umutla bakamıyoruz, siz buna derman olabilecek misiniz? CHP’nin Seçim Bildirgesi’nde üzerinde durduğu en önemli konulardan biri; ekonomi. Ekonominin de önemli bir kısmını;işçilerin özlük hakları ve işverenin yaşadığı sorunlar oluşturmaktadır. Hükümet olduğumuz noktada derhal hayata geçireceğimiz en önemli projelerden biri; işçilerin aldığı asgari ücretin seviye olarak 2 bin 200 Lira’ya ulaştırılmasıdır. Asgari ücretin yükseltilmesi, bir önceki seçimde de kendi bildirgemizde yer alan, gerçekleştirmeyi istediğimiz noktalardan biriydi. Hükümet bizi eleştirdi. ‘Nasıl yapacaksınız, kaynağı nereden bulacaksınız’ dedi. Halkımız iradesini AK Parti’den yana gösterince kendileri bizim dediğimiz rakam olmasa da belli bir düzeye yükselttiler. Demek ki kaynak bulma noktasında Türkiye Cumhuriyeti’nin bir sorunu yok” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER