İNCİLİPINAR’DA DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile başlayan ilçedeki değişim çalışmaları, hızla devam ediyor. 2017 yılı sonunda başlatılan ve 85 milyon TL’lik bütçesi olan dev üst yapı atağı İncilipınar Mahallesi’nde aralıksız sürüyor.  

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçenin çehresini değiştirecek 85 milyonluk dev üstyapı atağında çalışmalar hızla sürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, altyapısı tamamlanan Deliktaş, İncilipınar, Fatih Mahalleleri’nde devam eden üstyapı çalışmalarının söz verdikleri gibi 2018 yılının sonuna kadar bitmiş olacağını belirtti. Başkan Gürlesin, İncilipınar Mahallesi’nde devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, durum hakkında bilgiler aldı.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN
Pamukkale Belediyesi’nin İncilipınar’da devam eden çalışmaları hakkında görüşlerini belirten vatandaşlar, Pamukkale’ye İncilipınar’a yakışan çalışma olduğunu belirttiler. Minik vatandaş Muhammet Efe Tıraşçı, artık yollarda daha rahat bisiklet sürebildiklerini, evlerinin önünün daha güzel olduğunu söyleyerek, Başkan Gürlesin’e teşekkür etti. Abdülkadir Kul da, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, yolların eskisinden daha güzel olduğunu belirtti. Ümmühan Öztürk de, “Yollarımız genişledi. Önceden pislikten geçilmiyordu. Daha ne olsun. Bundan iyisi can sağlığı” diyerek Pamukkale Belediyesi’ne ve Başkan Hüseyin Gürlesin’e teşekkür etti. İncilipınar Mahalle Muhtarı Kadir Göksu da mahallenin ilçenin nüfus yoğunluğu bakımından ve yüzölçümü olarak en geniş mahallelerden biri olduğunu söyleyerek, “145 sokağımız bulunuyor. Tüm bu sokaklarımızın bir anda sorunsuz bir şekilde çalışmaların olması zor. Ama Pamukkale Belediyemiz çalışmaları etap etap yaparak, trafiği aksatmadan, vatandaşımızı mağdur etmeden ilerliyor. Vatandaşımızı da sürekli bilgilendiriyoruz. Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

İNCİLİPINAR MAHALLESİ’NDE DEĞİŞİM HİSSEDİLMEYE BAŞLANDI
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, toplamda 165 bin metrekarelik alanda, 145 sokak, 5 cadde, 1 bulvarı kapsayan ve 8 etaptan oluşan İncilipınar Mahallesi’nde ki üstyapı çalışmalarının planlandığı şekliyle ilerlediğini bildirdi. Üstyapı çalışmalarını yakından takip eden Başkan Gürlesin, “Çalışmalarımızın Kasım ayı sonu itibariyle bitirilmesi planlamıştı.  Ama biz mümkünse planlanandan daha önce bitirme hedefindeyiz.  Amacımız vatandaşın mağduriyeti en aza inmesi. Sıkıntının en aza inmesi nedeniyle çalışmaları etap etap yapıyoruz. Şu anda 8 etabın 5’i tamamlandı. Bu sistemle, İncilipınar’da 2 ay önce, Deliktaş’ta 3 ay önce bitiriyoruz. Nimetin külfeti olacaktır ama bunun mümkün olan en aza indirerek, bu güzelliği vatandaşımıza ulaştırmak istiyoruz. Çalışmaları planlanandan 2 ay önce bitirmeyi hedefliyoruz. Bu mahalleye ayrılan bütçe 20 milyon TL. Bugüne kadar İncilipınar’da 72 bin m2 yol parke döşedik, 27 bin metre beton bordür, 20 bin m2 kaldırım parke ve 13 bin 800 m3 beton imalatını gerçekleştirdik. Amacımız en iyi en güzeli vatandaşlarımıza en hızlı bir şekilde bu çalışmaları vermektir. Ben emeği geçen bütün personelimize, muhtarımıza, duyarlı vatandaşlarımıza, AK Parti İlçe Teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalar halkımıza hayırlı olsun” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER