'İNSANLAR NİSAN'A ALIŞACAKLAR'

'İNSANLAR NİSAN'A ALIŞACAKLAR'

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 2’nci büyük Ev Tekstili Fuarı olan EVTEKS’te konuşan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Bu fuarın 24’üncü senesi. Bu sene ‘April’ konsepti var. İlk defa Nisan Ayı’nda yapılıyor. İnsanlar Nisan’a alışacaklar” dedi. 

Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen sektörün güçlü örgütü Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ın (TETSİAD) işbirliği ile CNR Expo tarafından düzenlenen EVTEKS Fuarı 24’üncü kez kapılarını dünyaya açtı. Sahip olduğu güçlü ve büyük kapasite ile ev tekstilinin her alanını, 23 yıldır Mayıs ayında bir araya getiren EVTEKS Fuarı, bu yıl 24-28 Nisan 2018 tarihleri arasında CNR EXPO’da ziyarete açık olacak. Fuarda DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Bu fuarın 24’üncü senesi. Bu sene ‘April’ konsepti var. İlk defa Nisan Ayı’nda yapılıyor. İnsanlar Nisan’a alışacaklar. 23 yıl yatılan bu fuarı 23 yıl Mayıs’ta yapılan bir fuarı, Nisan’a alırsanız, bir bocalama devresi olur. Mayıs’ta gelecekler de hemen hemen geldiler. Bu yıl yeni yüzler de görüyoruz ama gelmeyenler de var. Bu da zaman içerisinde oturacaktır. Önemli olan burada meydana çıkmak, koleksiyon hazırlamak, buraya gelmek, hazır halde burada bulunmak. Denizlili firmalarımız ve diğer ev tekstili firmaları, hazırlıklarını yapmışlar, gelmişler, burada kendilerini anlatmak ve sunmak durumundalar. Şu anda biz de onu yapıyoruz” dedi.

“BU YIL CANTON FUARI’NDA 20 DENİZLİLİ FİRMAMIZ VAR”
Nisan Sonunda Çin’de yapılacak olan Canton Fuarı hakkında da açıklama yapan Başkan Memişoğlu, “Bu yıl Canton Fuarı’nda 20 Denizlili firmamız var. Çin’deki Canton Fuarı Nisan sonu ve Ekim sonu olmak üzere yılda 2 defa düzenlenir. Bu iki fuar 3 haftada yapılıyor. Bizim ev tekstilini ilgilendiren üçüncü fazlı oluyor. Orada 6 seferdir Denizlili firmalarımız yer alıyor. Önce 10 firmamız gitti. 3 seferde de 20 firmamız gidiyor. Kanton Fuarı’nın ayrı bir özelliği var. Normalde Heimteks ya da Evteks’e gelmeyen bir müşteri portföyü var. Moritanyalı, Şilili, Avusturalyalı oradaki fuara geliyor. İnsanlar hem Heimteks hem de Evteks’e gelmiyor. Orada ayrı bir müşteri portföyüne ulaşma fırsatı bulunuyor. Ben Çin’in hala büyük bir Pazar olduğunu düşünmeye devam ediyorum” diye konuştu . 

 

TOLGA ALP DÜZGÖREN- MEHMET ÜNLER ​

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER