İnsanlık ölmemiş dedirten davranış

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden bir esnafın iptal edilecek evrak kolisi içinde bulunan altınlar, ailesine teslim edildi.

İnsanlık ölmemiş dedirten davranış

Muğla’nın Menteşe İlçesi Saburhane Mahallesi’nde çay ocağı işleten 52 yaşındaki Saadet Çakı, 15 Aralık 2020’de kalp krizi nedeniyle vefat etti. Çakı’nın ev hanımı olan eşi Makbule ve kızı Seda Küçükbolat, ailede işletecek başka kimse olmadığından çay ocağını kapatmak için Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası’na başvurdu. Seda Küçükbolat, babasına ait ve içerisine fatura ile evrakları koyduğu koliyi oda yetkililerine teslim etti. Evrakları inceleyen oda personeli Mehmet Caner İnci, 2014 yılına ait evraklar arasında kırmızı bir kese buldu. Oda Başkanı Güven Akarken’in açtığı kesenin içinden çıkan 4 kulpsuz Reşat altını, esnafın kızına teslim edildi.

ALTINLARI FİŞLERİN ARASINA KOYMUŞ

Babasının işyerini kapatmak için esnaf odasına başvurduklarını söyleyen Seda Küçükbolat, “Babam çok düzenliydi. Kendince dişinden tırnağından arttırdıklarıyla altın yapmış. Altınların bulunduğu keseyi de fişlerin arasına koymuş” dedi. İptal edilmesi için fatura ve fişlerin bulunduğu koliyi odaya götürdüklerini belirte Küçükbolat, “Evraklar incelenirken, çalışan bir arkadaşımız altın kesesini bulmuş. Bizim de haberimiz yoktu. Oda yetkilileri bizi çağırdı. Gittiğimizde rahmetli babamdan bize kalan küçük bir sürprizle karşılaştık. Allah razı olsun. Bu devirde böyle insanlarla karşılaşmak çok zor. Duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ederiz. Başkasının eline geçse babamın bu yaptığından alsa haberimiz olmayacaktı. İnsanlık ölmemiş” diye konuştu. Küçükbolat, altınları hayır işleri için kullanacağını da sözlerine ekledi.

“HELAL KAZANÇ SONUNDA MUTLAKA SAHİBİNİ BULUYOR"

Oda Başkanı Güven Akarken de üyeleri Saadet Çakı’nın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Helal kazanç vurgusu yapan Başkan Akarken, şunları kaydetti: “Evraklar arasından çıkan altınları görünce biz de şaşırdık. Aileyi arayarak teslim ettik. Çok duygulandılar, ağladılar. Benim de gözlerim doldu. Onların da altınlardan haberi yoktu. Dürüstlükten, doğru yoldan ayrılmayalım. Herkesin yapması gereken bir şey. Umarım güzel bir örnek teşkil eder. Helal kazanç sonunda mutlaka sahibini buluyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER