'İŞ ARAYANLAR ÇARDAK'A GELSİN'

'İŞ ARAYANLAR ÇARDAK'A GELSİN'

Denizli’de 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra göreve gelen ve birçok ilki ilçeye kazandıran Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, ilçede altyapı çalışmalarının yüzde 90’ının tamamlandığını belirtti.

DRT Denizli’de İrfan Atasoy’un hazırlayıp sunduğu Güne Bakış programının konuğu olan Başkan Öztürk, Çardak’ın Denizli’nin parlayan yıldızı haline geldiğini söyledi. Öztürk, “İlçemizde Şu anda 4’üncü fabrika yapılıyor. istihdam konusunda hiçbir sıkıntısı kalmadı. Sadece istihdamla, işsizlikle sürekli eksi 100 yazan bir ilçe haline geldik. Buradan bu vesileyle istihdam konusunda sıkıntısı olanların, iş arayanların ilçemize gelmesini istiyoruz. Davet ediyoruz” dedi. 

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇARDAK, DENİZLİ’NİN PARLAYAN YILDIZI OLDU”
Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, DRT Denizli’de yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haberin Merkezi’ programının konuğu oldu. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerinin ardından görevi devralan Başkan Öztürk, hayata geçirilen çalışmalar ve planlanan projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“ÇARDAK 2019’A HAZIR”
30 Mart 2014’te göreve geldiğinin altını çizen Başkan Öztürk, “Göreve geldiğimiz günden beri ‘durmayalım, düşeriz’ mantığıyla çalışıyoruz. Buna en büyük etkenlerden birisi de o dönem içerisindeki yoğun bir seçim dönemi geçirdik. 30 Mart 2014’ten sonra 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri, 7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri ve 16 Nisan Kamuoyu yoklaması… Geçen yoğun bir seçim süreci ve yerel belediyeden beklentilerin maksimum seviyede yüksek ve sıcak tutulduğu; sürekli vaatlerin, taahhütlerin hatırlatıldığı ve beklentilerin yüksek tutulduğu bir süreç gerçekleştirildi. Bu süreçte tüm Belediye Başkanlarımız gibi biz de vatandaşların talebini karşılamak ve taahhütlerimizi yerine getirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Merkezi hükümetten beklentilerle ilgili talepler var. Büyükşehir Belediyesi’nden, yerel belediyelerden beklentiler ve talepler var. Bütün bunları bir uyum içerisinde götürmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. 2017 sonu itibariyle Çardak, merkez ve tüm mahallelerimizin tamamında ‘Pazar Yeri’ adı altında kapalı alanlar oluşturduk. Vatandaşlarımızın yoğun hizmet alabildikleri; kapalı Pazar yerleri, sağlık evleri gibi toplu alanlar oluşturduk. Bu son derece isabetli bir yaklaşım olmuş bunu sonradan da yapılan anketlerle de görüyoruz. Bir yandan Büyükşehrimiz alt ve üstyapısıyla çalışmaları sürdürüyor. Çardak’ta yüzde 80 – 90 oranında tamamlanma noktasında geldi” diye konuştu.

“İŞ ARAYANLAR ÇARDAK’A GELSİN”
Çardak, Ankara girişinden, Denizli giriş noktasına kadar yol güzergahında da çok önemli ve güzel düzenlemeler yapıldı. Akaryakıt istasyonları, çevre düzenlemeleri, havaalanı yolu ve oradaki düzenlemeler; Çardak’ın çehresini çok değiştirdi. Çardak, 2014 başlangıcı itibariyle 30 Mart 2014’ten sonra sürekli ilklerle tanışan bir ilçe haline geldi. İlçemizde 20 yıldır atıl duran Organize Sanayi Bölgemiz var. Şuanda 4’üncü fabrika yapılıyor. Vatandaşımızın istihdam konusunda hiçbir sıkıntısı kalmadı. Sadece istihdamla, işsizlikle sürekli eksi 100 yazan bir ilçe haline geldik. Buradan bu vesileyle istihdam konusunda sıkıntısı olanların, iş arayanların ilçemize gelmesini istiyoruz. Davet ediyoruz” dedi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÇARDAK, DENİZLİ’NİN PARLAYAN YILDIZI OLDU”
Yerel seçimler öncesinde ‘Çardak, Denizli’nin parlayan yıldızı olacak’ sözünü verdiğini anımsatan Başkan Öztürk; şunları söyledi: “Ekonomi bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’ye buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Onun büyük destekleriyle teşvik kapsamına alınan organize sanayi bölgemizde fabrikalar kurulmaya inşa edilmeye başlandı. Vakıf Bank’ın elinde bulunan, sürekli söylenti halinde bulunan yaklaşık bin dekarlık arazide sanayi odasına devredildiği bilgisini aldık. Artık Çardak; önümüzdeki süreçte biz 2014’te seçim çalışmalarında verdiğimiz sözü hep beraber yerine getirmiş oluyoruz. ‘Siyasi büyüklerimizle beraber Çardak’ı Denizli’nin parlayan yıldızı yapacağız’ dedik. Çardak şuanda Denizli’nin parlayan oldu.” 6:50

“DURMADAN ÇALIŞIYOR, ÜRETİYORUZ”
Programda 2018 yılı için hazırlanan ve programa alınan ve ihalesi biten projeleri de açıklayan Başkan Öztürk, “‘Soğuk hava deposu’ denilen yerde, hastanenin üst kısmından kuzey-güney istikametinde vatandaşların araç ve yaya olarak geçebilecekleri bir köprü yapılacak. Bu köprünün ihalesi bitti. Yüklenici firma geldi, yerinde tespitlerini yaptı. 2018 yılında imalatı tamamlanacak. Göz Mevkii’nde bir gölet talep etmiştik. Bu bin 71 gölet talebi içerisine girdi. Bu hafta sondaj çalışmaları yapılacak. Yapıldıktan sonra da Göz Mevkii’nde gölet oluşturulacak. Bu gölette hem insanların sosyal anlamda vakit geçirmelerini sağlayacak mesire alanı da olacak. Gerekirse de sulama alanı olarak kullanılabilecek” dedi.

“TOKİ İLE KONUT SIKINTISINA SON VERECEĞİZ”
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Çardak Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilecek olan Konut projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Öztürk; “TOKİ konutlarıyla ilgili büyük talep vardı. Sayın Bakanımızın söz verdiği gibi; biz de çalışmalarımız sürdürdük. Yer planlaması, zemin etütlerinin yapıldı. 5 binliği ve binliği, geçen ayki mecliste tamamlandı. Şuanda vatandaşlarımızdan ön taleplerini alıyoruz. TOKİ ile ilgili talebi olanların 2+1, 3+1 şeklinde ayrıntılarını öğrenmek üzere belediyemize başvurmalarını ve orada ön talep formlarını doldurmaları için gelmelerini rica ediyoruz. Daha önceki yapılan lansmandan sonra aldığımız veriler elimizde duruyordu. Bu verilere vatandaşlara mesaj yoluyla ulaştık ve o vatandaşlara öncelikli olarak hızlı bir şekilde davet ediyoruz. Talep toplamaya da devam edeceğiz. Çünkü Çardak’taki TOKİ‘yle ayrılan bölümde çok geniş bir arazi var. Orada istenildiği kadar konut yapılabilir” şeklinde konuştu. 09:20

“TEMELLER MAYIS’TA ATILACAK”
TOKİ konutları konusunda ilk etapta 400 konut olarak başvurduklarını belirten Öztürk; “1’inci etap içi 216, ondan sonra etap etap devam ettirilecek. Veya toplanan taleplerden sonra yeniden rakam belirleme noktasına gidilecek. Şuanda herhangi bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımızı bekliyoruz; bir an önce taleplerimi oluşturalım ve bunu TOKİ yetkilileriyle görüşüp Nisan, Mayıs gibi temeller atılsın istiyoruz. Çardak’taki gelişen Organize Sanayi Bölgesi’yle yoğun bir nüfus akışı olacağını düşünüyoruz. Konut olarak kaliteli konut anlamında da vatandaşa hazır hale gelmemiz lazım. Bunun çalışması içerisindeyiz” diye konuştu.

YARIN; “ÇARDAK OLARAK HAZIR ALTYAPIMIZ İLE YERLİ OTOMOBİL ÜRETİME TALİBİZ” 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER