'İŞ DÜNYASINDA ARAÇ KİRALAMA, SATIN ALMANIN ÖNÜNE GEÇTİ'

'İŞ DÜNYASINDA ARAÇ KİRALAMA, SATIN ALMANIN ÖNÜNE GEÇTİ'

Denizli’de otomotiv sektörünün öncü firmalarından Turkuaz Otomotiv, Tur Filo ile otomobil kiralama sektörüne de iddialı girdi ve hizmet vermeye başladı. Turkuaz Otomotiv Tur Filo üst düzey yöneticisi Fatma Zeybekci Özkan “İnsanlar son dönemlerde araç alımı yapmak yerine kiralamayı tercih ediyorlar. Kullandıkları araçların sigortası, kaskosuyla uğraşmak istemiyorlar. Bakımlarıyla uğraşmıyor. Sadece arabayı teslim alıp gidiyorlar” dedi.

Denizli’de otomotiv sektörünün öncü firmalarından Turkuaz Otomotiv, Tur Filo ile otomobil kiralama sektöründe de hizmet vermeye başladı. Turkuaz Otomotiv üst düzey yöneticisi Fatma Zeybekci Özkan “İnsanlar son dönemlerde araç alımı yapmak yerine kiralamayı tercih ediyorlar. Kullandıkları araçların sigortası, kaskosuyla uğraşmak istemiyorlar. Bakımlarıyla uğraşmıyor. Sadece arabayı teslim alıp gidiyorlar” dedi.

Turkuaz Otomotiv Tur Filo üst düzey yöneticisi Fatma Zeybekci Özkan, otomobil kiralama işine yeni girdiklerini belirterek, “Otomobil satışında ne kadar iddialıysak, araç kiralamada da o kadar iddialıyız. Önce Denizli merkezde ardından da bölgede otomobil kiralama işinde öncü olacağız. Hedefimiz doğrultusunda koşuyoruz. Hyundai İ’ler sedanlara göre daha spor arabalar. Paketlerine göre değişiyor. Başlangıç paket, orta paket, dolu paketleri var. Hyundai’nin kaliteli arabalar yaptığını ve kiralayanlar memnun kalıyor. Araçların hakkını tamamen verdiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bu araçları piyasaya sürerek tanıtmaya çalışıyoruz. İnsanlar son dönemlerde araç alımı yapmak yerine kiralamayı tercih ediyorlar. Kullandıkları araçların sigortası, kaskosuyla uğraşmak istemiyorlar. Bakımlarıyla uğraşmıyor. Sadece arabayı teslim alıp gidiyorlar. Bakım zamanı faturalarını ödemiyorlar. Trafiklerini, kaskolarını, ÖTV’lerini ödemiyorlar. Üzerlerinde hiçbir sorumluluk ve yük yok.  Sözleşme süresi kadar kullanıyor” dedi.

Fatma Zeybekci Özkan, otomobil kiralama işinde iddialı olduklarını ve hedeflerinin Denizli’de zirveyi yakalamak olduğunu sözlerine ekledi.

 

MUHAMMET KARAÇAY- MEHMET ÜNLER​

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER