'İŞE GİRMEK İÇİN İYİ BİR CV ŞART'

 'İŞE GİRMEK İÇİN İYİ BİR CV ŞART'

Bereket Enerji Üretim A.Ş. İnsan Kaynakları Birimi tarafından Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine mezun olduktan sonra işe girişte CV hazırlamanın püf noktaları ile mülakatlarda dikkat edilmesi gereken konular hakkında konferans verildi.

Bereket Enerji İnsan Kaynakları Yönetmeni Sultan Piltan ve birim görevlileri Özge Dinçer, Merve Yurtseven ile Ali Çetin, Üniversitenin Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören öğrencilere iş görüşmelerinde başarının sırlarını ayrıntılı bir şekilde anlatırken, gerçekleştirdikleri simülasyonlarla uygulamalı örnekler verdi. Üniversite mezunlarının yapması gereken ilk çalışmanın iyi bir CV hazırlamak olduğunu anlatan İnsan Kaynakları Yönetmeni Piltan, “Bir personel alımı için binlerce aday başvuruda bulunuyor. İnsan Kaynakları birimleri, bu nedenle öncelikle CV’leri inceleyerek işe alım için en uygun adayları seçiyor. CV’sini gelişigüzel hazırlamış ve kendini yeterince tanıtmayan adaylar ne yazık ki ilk turda eleniyor. Bu yüzden öğrenci arkadaşlarımız CV’lerini mutlaka iyi hazırlamalı ve bilgiler gerçekçi olmalı” dedi.

“SORULARA NET VE SAMİMİ YANITLAR VERİLMELİ”
İşe alımlarda ikinci dikkat edilmesi gereken konunun mülakat olduğunu dile getiren Bereket Enerji İnsan Kaynakları Yönetmeni, daha sonra şu görüşlere yer verdi: “Mülakat öncesi hangi pozisyonda işe alım yapılacaksa o pozisyon iyice araştırılmalı. Şirket veya kurum hakkında yeterince bilgiye sahip olunmalı. Sorulara net ve samimi yanıtlar verilmeli. Konuyla ilgisi olmayan detaylardan kaçınılmalı ve en önemlisi aday kendisi ile ilgili doğru bilgiler vermeli. Çünkü bu bilgilerin, çalışmaya başladıktan sonraki dönem de test edileceğini adaylar hiçbir zaman unutmamalı.”

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER