İşitme engelliler, umreye uğurlandı

Denizli İl Müftülüğü'ne müracaat ederek kutsal topraklara gitmek isteyen işitme engelliler, Ulu Camii'nde düzenlenen törenle uğurlandı.

İşitme engelliler, umreye uğurlandı

Denizli İl Müftülüğü'ne müracaat ederek kutsal topraklara gitmek isteyen işitme engelliler için Ulu Camii'nde uğurlama töreni düzenlendi.

Programa; İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Şaban Aydemir, Hac ve Umre Hizmetleri Şefi Ahmet Arıcı, din görevlileri, umreciler ve yakınları katıldı.

Programda konuşan Hac ve Umre Şube Müdürü Aydemir, “Çıkacağınız bu kutsal yolculukta insanlığın ilk mabedi olan Kabe ve Mescid-i Nebevi başta olmak üzere İslam'ın neşet ettiği kutsal toprakları ziyaret edeceksiniz. Kur'an-ı Kerim'in nuzulüne şahitlik eden kutsal beldeleri, Peygamber Efendimiz'in (sav) ve O'nun güzide sahabesinin yaşadığı ortamı göreceksiniz. Kutsal topraklara yapacağınız bu ziyaret hayatınız için bir dönüm noktası olacaktır. Cenab-ı Hak'tan niyazımız, kazasız, belasız, huzurlu ve bol manevi kazançlı bir şekilde yurdunuza, yuvanıza ve sevdiklerinize tekrar kavuşmanızdır" dedi.

Grubunun 15 Ekim’de Denizli'ye döneceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER