İskender Evrenesoğlu, ABD'de hayatını kaybetti

Denizli’de yayın hayatına başlayan aylık MİHR Dergisi’nin başyazarı, şu anda uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve MİHR Radyosu’nun kurucusu olan İskender Evrenesoğlu yaşamını ve faaliyetlerini sürdürdüğü ABD'de öldü.

İskender Evrenesoğlu, ABD'de hayatını kaybetti

İslamiyet üzerine ilginç görüşleri ile bilinen ve Denizli’de yayın hayatına başlayan aylık MİHR Dergisi’nin başyazarı, şu anda uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve Mihr Radyosu’nun kurucusu olan İskender Evrenesoğlu, uzun zamandır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde yaşamını yitirdi. 19 Kasım akşamı ölen ve ölüm nedeni bilinmeyen eski DPT Müsteşar Yardımcısı Evrenesoğlu’nun cenazesi, 25 Kasım Pazartesi Günü İstanbul’a getirilecek.

İSKENDER EVRENESOĞLU KİMDİR?

1942’de doğan Bursa’nın İznik İlçesi’nde doğan Evrenesoğlu, kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusudur. Eski müsteşar yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan Evrenesoğlu, 1992 yılında Denizli’de yayın hayatına başlayan aylık MİHR Dergisi’nin başyazarı ve şu anda uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve Mihr Radyosu’nun kurucusuydu. Bir süre sonra gelen yayın yasakları nedeniyle Evrenesoğlu, Nur TV adı altında yayınlarına devam etti. MİHR Tarikatı’nın ilk tohumlarını Denizli’de atan Evrenesoğlu, bir süre sonra Sinop’ta ‘peygamber olduğunu iddia etmiş, artan tepkiler üzerine ABD’ye giderek yaşamını orada sürdürdü. Ayetleri ifsat eden ve getirdiği dine ‘Hanif Dini’ ismini vermişti. Evrenesoğlu'nun Denizli basta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden müritlerinin olduğu biliniyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER