İŞKUR destekli istihdam garantili kurs başladı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Honaz İlçe Eğitim Müdürlüğü ve Honaz Halk Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ‘Tekstil Model Makineci Eğitimi’ne start verildi.

İŞKUR destekli istihdam garantili kurs başladı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü Yönetim Kurulu, sanayicinin nitelikli işgücüne katkı sağlamak amacıyla ‘Tekstil Model Makineci’ kursu için İŞKUR İl Müdürlüğü, Honaz İlçe Eğitim Müdürlüğü ve Honaz Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ortaklaşa bir protokol imzalamıştı. İmzalanan Protokol kapsamında 14 kişiye 352 saat sürecek olan ‘Tekstil Model Makineci Eğitimi’ başladı. Eğitim, Denizli OSB’daki DOSTEM’de verilecek. Eğitimler, tekstil teknolojisi öğretmenleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Kursiyerlere İŞKUR tarafından kurs süresince günlük 166 TL harçlık ödenecek. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, Denizli OSB’de faaliyet gösteren tekstil firmalarında istihdam edilecek. Böylelikle hem sanayicinin işgücü ihtiyacı karşılanacak hem de kursiyerlerin istihdamı sağlanacak.

“MESLEKİ EĞİTİM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

Konuya ilişkin açıklama yapan Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, “İŞKUR destekli ‘Tekstil Model Makineci’ kursumuzu açtık. Bu kursta OSB’deki firmalarımızın tekstil makineci ihtiyacını gidereceğiz. Ayrıca 14 kursiyerimize de istihdam garantisi sağlayan bir kurs açtık. Kursiyerlerin eğitim ihtiyaçlarını firmalarımız ile birlikte sağlıyoruz. Mesleki eğitim bizim için önemli. Kursa istihdam garantisi veren firmalarımıza da ayrıca teşekkür ederim. Kurslarımız bölgemizin mesleki eğitim merkezinde, ‘Tekstil Teknolojileri’ alanında uzman usta öğreticiler ve öğretmenler tarafından verilecektir. Kurs sonunda katılımcılara kursa katılım belgesi verilecek, kursiyerlerimize de İŞKUR günlük harcırah ödeyecektir. Bölgemizin insan gücü ihtiyacını karşılamaya dönük kursları her zaman açıp gençlerin istihdamını da sağlayan çalışmalara hız veriyoruz” dedi.

“KURS, 6 ŞUBAT'TA SONA ERECEK"

Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, kursiyerleri ziyaret etti. Kursiyerlere başarılar dileyen Müdür Işık, “Kursa katılan kursiyerlere kursa katıldıkları süreç içerisinde Denizli İŞKUR tarafından günlük 166 TL ödeme yapılacak ve ayrıca kursiyerlerin genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri Denizli İŞKUR tarafından karşılanacaktır. 14 kursiyer ile 06 Aralık 2021 tarihinde başlayan kurs, 06 Şubat 2022 tarihinde sona erecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER