İŞKUR'DAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DESTEK

İŞKUR'DAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DESTEK

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı’nda yer alan “Uyuşturucu İle Mücadelede Sosyal Uyum” programı kapsamında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık ile Türkiye Yeşilay Cemiyetleri Denizli Şubesi Başkanı Bünyamin Yakar arasında protokol imzalandı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı’nda yer alan “Uyuşturucu İle Mücadelede Sosyal Uyum” programı kapsamında harekete geçen Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Fatih Işık, Türkiye Yeşilay Cemiyetleri Denizli Şubesi Başkanı Bünyamin Yakar ile masaya oturdu. Yapılan görüşme sonucunda, Türkiye’deki başta gençler olmak üzere ve tüm halkı; alkol, sigara, uyuşturucu, kumar, teknoloji gibi kötü alışkanlıklardan koruyan, kurtaran ve bunlara karşı eğiten Türkiye Yeşilay Cemiyetleri’nin yardımcı olduğu vatandaşlara, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, işgücü piyasasından uzak kalmalarını önlemek, iş arama ve iş kurma süreçlerinde ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve iletişim yöntemleri konularında yanlarında olmak amacı ile protokol imzalandı.

“HEDEFİMİZ TÜM VATANDAŞLARIMIZI SAĞLIKLI YAŞAMA SEVK ETMEK OLACAK”
Yapılan protokol kapsamında, Denizli İŞKUR bünyesinde görevli İş Kulübü Liderleri aracılığı ile hedef kitleye iş arama becerileri eğitiminin verilmesini sağlayacaklarını belirten Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, “Bir kişi bile bizim yaptığımız çalışmalar sonrasında kötü alışkanlıklarından kurtulur ve hayata sağlıklı bir şekilde devam edebilirse amacımıza ulaşmışız demektir. Tabii ki hedefimiz tüm vatandaşlarımızı sağlıklı yaşama sevk etmek olacak” dedi. Yapılan çalışmalar için Denizli İŞKUR’a teşekkür eden Türkiye Yeşilay Cemiyetleri Denizli Şubesi Başkanı Bünyamin Yakar, “Vatandaşlarımız ile sürekli görüşme halinde olan İŞKUR personeline, Yeşilay tarafından bağımlılıkla mücadelede önleyici tedbirler ile ilgili eğitim verilmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER